Stretnutie majiteľov domácich miláčikov so špeciálnymi potrebami

Handipiknik, taký je názov podujatia, kde sa stretnú majitelia hendikepovaných zvieratiek.

 Mnoho ľudí sa pri voľbe domáceho zvieratka pozerá najmä na to, či je pekný a zdravý. Psy, ale aj iné zvieratká, ktoré majú akékoľvek fyzické postihnutie, často končia v útulkoch alebo v horšom prípade dokonca na ulici. Takéto zvieratá si zaslúžia rovnakú šancu na dôstojný život ako ich zdraví kamaráti. Život s nimi môže byť síce niekedy komplikovanejší, o to vďačnejší vám ale za vašu pomoc budú. 

S myšlienkou pomôcť hendikepovaným zvieratkám prišli ľudia z facebookovej skupiny HANDIPIKNIK, ktorá spája nielen majiteľov takto postihnutých zvieratiek, ale aj rôznych odborníkov a všetkých milovníkov zvierat so srdcom na správnom mieste.

„Tato stránka patrí všetkým psíkom, zvlášť tím, ktorí žijú s hendikepom a ich páničkom. Hľadáme tu rady ako sa s hendikepom vyrovnať, ako nájsť riešenia, kontakty na odborníkov, prírodnú liečbu a zlepšenie kvality života psíka,“ píše sa na facebookovej skupine HANDIPIKNIK.

Začiatkom septembra sa bude v Nitre konať stretnutie majiteľov telesne hendikepovaných psov. Bude sa jednať o druhé stretnutie takéhoto druhu a do budúcna sa počíta s mnohými ďalšími. Na stretnutí si majitelia môžu navzájom vymeniť svoje rady a podeliť sa so svojimi skúsenosťami. V rámci akcie si organizátori pripravili aj fotenie handikalendára na rok 2020 práve so všetkými hendikepovanými zvieratami, ktoré sa podujatia zúčastnia.

„Celý nápad vznikol kvôli tomu, že nielen Slovensku, ale aj celosvetovo je veľmi málo robená osveta ohľadne hendikepovaných zvieratiek. V útulkoch tieto hendikepované zvieratká zostávajú oveľa dlhšie ako tie zdravé. Okrem toho, že na podujatí budú psíčkari, budú tam aj odborní prednášajúci, budeme tam mať veterinárov a aj fyzioterapeutky. Budeme tak vedieť túto problematiku prebrať zo všetkých strán,“ povedala pre TV Nitrička Marcela Juríčková, organizátorka podujatia.

Podujatie sa uskutoční 7. septembra o 10.00 hodine v Hideparku na Vodnej ulici v Nitre.

Zdroj foto: Facebooková skupina HANDIPIKNIK

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password