Stretnutie dohodnuté cez internet pokračovalo krádežou a skončilo policajným zásahom

Podozrivý ukradol mobil, prihlasovacie údaje k internet bankingu a kľúče od bytu, v ktorom svoju obeť zamkol.

Foto: FB Polícia SR – Nitriansky kraj

Za všetkým bolo jedno stretnutie dohodnuté cez sociálnu sieť. Podozrivý tridsiatnik prišiel na návštevu k 26-ročnému mladému mužovi. V byte však mladíka napadol, zobral mu mobil, prihlasovacie údaje k internet bankingu a kľúče od byt, v ktorom ho zamkol.

Mladíka vyslobodili policajti.

Pohotovostná motorizovaná jednotka zamierala na ulicu Ľudovíta Okaníka preveriť nahlásený oznam o kričiacom mužovi. Od neho sa dozvedeli, že si dohodol stretnutie s druhým mužom cez sociálnu sieť a ten ho okradol.

Policajti po skontaktovaní s domovým dôverníkom a prezretí kamerových záznamov zistili, že ide o 34-ročného muža z Nitry.

„Na zázname bolo tiež spozorované, že podozrivý mal nastúpiť do bieleho vozidla prepravnej služby. Policajti okamžite začali prepátravať okolie a na ulici Fraňa Mojtu spozorovali podobné vozidlo prepravnej služby, ktoré zastavili,“ vysvetľuje nitrianska krajská polícia.

Vodič im potvrdil, že viezol podobného muža. Policajti sa preto presunuli na adresu podozrivého, obkľúčili byt, v ktorom sa mal nachádzať, pričom jeho majiteľka polícia odmietala otvoriť.

„Majiteľke bytu bolo oznámené koho hľadajú, aby im byt otvorila, alebo aby vyšiel podozrivý s rukami nad hlavou von. Počas komunikácie bolo počuť aj mužský hlas, ale aj tak byt neotvorili,“ opisuje situáciu krajská polícia.

V byte bolo podľa polície počuť presúvanie nábytku, ktorý mal zabrániť vstupu policajtom. Hliadka musela použiť technické zariadenie, aby sa dostala do bytu. Keď sa dvere pootvorili, zistila, že k dverám boli zvnútra pritlačené komody.

„V byte sa nachádzali tri osoby, medzi nimi aj podozrivý a taktiež boli nájdené veci pochádzajúce z trestnej činnosti,“ konštatuje polícia.

Páchateľova napokon eskortovali na obvodné oddelenie, kde nasledovali procesné úkony. Voči tridsiatnikovi bolo začaté trestné stíhanie pre trestný čin lúpeže.

Televízia Nitrička

Forgot Password