Stredné školy budú mať modernejšie a kvalitnejšie učebne

Na školách v Nitrianskom kraji prebieha modernizácia. Niektoré projekty sú už ukončené, iné sú v stave riešenia.

Nitriansky samosprávny kraj sa chystá modernizovať stredné odborné školy. Podľa portálu partnerskadohoda.gov.sk sa finančnej pomoci z eurofondov dočká 13 škôl. Plán na podporu praktického vzdelávania v odvetví robotizácie kybernetických systémov na Strednej priemyselnej škole strojníckej a elektrotechnickej v Nitre je aktuálne už ukončený. Aj Spojenú školu v Nových Zámkoch čaká modernizácia. Na obnovu jej technického vybavenia je určených 2, 3 milióna eur. Ďalšie projekty sú v príprave alebo v realizácii. Nitriansky samosprávny kraj chce v roku 2019 na rekonštrukciu škôl použiť ďalších 10, 7 milióna eur.

„Kraj implementuje 13 projektov, ktorými sa rekonštruujú vonkajšie a vnútorné priestory v stredných odborných školách a zabezpečuje sa materiálno-technické vybavenie,“ povedala pre agentúru SITA hovorkyňa NSK Oľga Prekopová. Investície plynú z dotácií zo štátneho rozpočtu a z vlastných zdrojov Nitrianskeho samosprávneho kraja.

Modernizujú sa aj materiálno-technické vybavenia a učebne základných škôl. Do mája 2019 boli zriadené a vybavené nové učebne v Zlatých Moravciach, Tvrdošovciach, Kozárovciach a v Šali. O finančnej investícii do vybavenia základných škôl bolo podpísaných už 33 zmlúv, ďalších 21 zámerov je zatiaľ v štádiu riešenia.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password