Stratená študentka a vandal na základnej škole

Počas minulého týždňa riešila polícia rôzne zaujímavé prípady. My vám prinášame dva z nich.

Prvý oznam, ktorý prijala Mestská polícia v Nitre bol o stratenom sedemnásťročnom dievčati. Podľa slov otca, ktorý na operačné pracovisko volal, sa jeho dcéra stratila v mestskom parku v Nitre.

„Mal informáciu, že by sa tam mala nachádzať s neznámym mužom. Otec sa s ňou nevedel skontaktovať, pretože nemala pri sebe mobilný telefón. O pomoc požiadal aj preto, lebo sa sám obával osloviť rôzne skupiny neznámych osôb v tmavom parku,“ hovorí Mestská polícia Nitra.

Policajti spolu s otcom začali prehľadávať park, jeho dcéru však nenašli. Ubezpečili ho, že budú naďalej hľadať a poradili mu, ako sa zachovať v najbližších hodinách.

Situácia sa vyriešila o nasledujúcu hodinu a pol. „Otec telefonoval opäť a oznámil, že dcéra sa našla u kamarátky. Našiel ju vďaka tomu, že si v taxíku zabudla telefón a taxikár mu volal kvôli jeho vráteniu. Zároveň mu poskytol informáciu, kde naposledy viezol jeho dcéru “ vysvetľuje polícia. Na to sa otec už len hliadke poďakoval.

zdroj: unsplash.com

Druhý prípad mestskej polície sa odohrával v okolí Základnej školy Nábrežie mládeže a Brezového hája. Operačný príslušník policajného zboru požiadal o spoluprácu pri monitorovaní týchto lokalít a tiež o ich sledovanie kamerovým systémom. Dôvodom bolo podozrenie z vandalizmu.

„Mladý muž v červenej bunde a s fľašou v ruke mal poškodiť budovu školy. Hliadka mestskej polície bola zhodou okolností na mieste činu krátko po protiprávnom skutku neznámeho muža,“ tvrdí polícia.

Hliadka si všimla školníka chodiaceho okolo budovy školy v neskorých nočných hodinách, na mieste zastavila. Spolu so školníkom okolie skontrolovali. Pri obhliadke sa našlo deväť rozbitých okien a kameň vhodený do priestorov školských šatní.

„Po príchode hliadky PZ SR spoločne prezreli aj vnútro budovy. Mestskí policajti podľa pôvodného pokynu pátrali po podozrivej osobe v okolí. Tú sa však nájsť zatiaľ nepodarilo,“ uzatvára Mestská polícia v Nitre.

zdroj: unsplash.com

Televízia Nitrička

Forgot Password