Štrajk v Jaguari zažehnaný

Dnes doobeda sa uskutočnilo finálne rokovanie medzi odborármi a zamestnávateľom.

Po ňom odborári hrozili štrajkovou pohotovosťou. Napokon však zástupcovia odborového zväzu Moderné odbory Jaguar Land Rover Slovensko a spoločnosti Jaguar Land Rover našli spoločnú reč.

„Kolektívne vyjednávanie je úspešne ukončené, zostali už len nejaké mierne doladenia, ktoré doriešia právnici. Ak predsa len nejaká otázka ešte vyskočí, tak to bude len drobnosť,“ vraví Peter Mrázik, šéf Moderných odborov firmy.

Povinnosťou boli isté kompromisy na oboch stranách. Deklarované mzdové zvýhodnenia nad rámec zákona, za prácu nadčas, prácu v rizikách a prácu cez víkendy a sviatky boli splnené. 15% zvýšenie platov však nenastane.

Nedosiahli sme požadovaných 15 percent, ale vzhľadom na to, ako sa darí momentálne Jaguaru s predajmi a aké správy prichádzajú z automobilového priemyslu na Slovensku, sme dosiahli dobrú dohodu,“ dopĺňa Mrázik.

Kolektívne vyjednávanie sa v nitrianskej automobilke začalo 5. septembra a po 34 dňoch teda končí zdarným koncom.

Náš predchádzajúci článok venovaný tejto téme nájdete tu.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password