Štrajk nebude. Dohodli sa

Vedenie Arriva Nitra a odborári sa dohodli. Linky mestskej a prímestskej autobusovej dopravy budú jazdiť naďalej.

Odborový zväz OZ KOVO Arriva Nitra vyhlásil od 16. júla 2019 štrajkovú pohotovosť pre vodičov prímestskej a mestskej autobusovej dopravy. Dôvodom vzniku štrajkovej pohotovosti boli nízke mzdy vodičov. O situácii sme Vás informovali v článku Čaká Nitru kolaps autobusovej dopravy? a naposledy tiež v reportáži TV Nitrička Štrajková pohotovosť vodičov Arriva Nitra. V prípade, ak by sa vedenie Arriva Nitra a odborári nedohodli, väčšina liniek Arriva Nitra by od 2. septembra nevykonávala určenú trasu. Podľa odborov sa mal týkať približne 360 vodičov z MHD Nitra a vodičov z prímestskej dopravy z miest Nitra, Topoľčany, Vráble a Zlaté Moravce.

Podľa aktuálnych informácii však budú autobusy naďalej plynule zabezpečovať dopravu cestujúcich v Nitre a Nitrianskom kraji.

Rozhodnutie vyplýva z dohody vedenia spoločnosti a zástupcov odborov. Celkové mzdové náklady na základe dohody stúpnu o 950-tisíc ročne. „Počas sobotnej noci bol podpísaný Dodatok ku kolektívnej zmluve, ktorým sa zvýšia ich mzdy z 3,80 eura/h na 5,24 eur/h. Pondelkový štrajk je odvolaný!“ informoval Odborový zväz Kovo na sociálnej sieti.

Arriva zvyšuje platy vodičov autobusov priebežne. V roku 2018 zvýšila mzdy vodičov ARRIVA na celom Slovensku v priemere o 10 %, v Nitre o viac ako 14 %. „V zvyšovaní platov pokračujeme aj v tomto roku. Dohoda s odbormi bude znamenať nárast priemernej mesačnej mzdy vodiča v ARRIVA NITRA od  1. septembra 2019 až na úroveň 1 400 eur a rast celkových mzdových nákladov len na mzdách vodičov o 950 tisíc eur ročne,“ upresnil László Ivan, generálny riaditeľ spoločnosti Arriva na Slovensku.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password