Stopli výstavbu štadióna

O výstavbu Národného hokejového štadióna mala záujem aj Nitra.

Slovensko zamýšľa zorganizovať ďalšie majstrovstvá. K tomu však musí postaviť nový štadión, ktorý bude spĺňať podmienky. Projekt výstavby Národného hokejového štadióna chcela využiť aj Nitra.

„Medzinárodná hokejová federácia totiž počas minuloročného šampionátu, ktorý sa konal v Bratislave a v Košiciach avizovala, že prísne podmienky už spĺňa iba bratislavský hokejový stánok,“ informuje mesto Nitra.

S výstavbou sa nakoniec nezačalo, dôvodom je zmena priorít. Slovenský zväz ľadového hokeja chce najskôr vybudovať Národné tréningové hokejové centrum.

O výstavbu štadióna prejavili záujem aj ďalšie hokejové kluby – Zvolen a Banská Bystrica. „Keď sme si pozreli aké všetky kritériá sa brali do úvahy – aká je spádová oblasť, aj zázemie a podpora pre daný typ športu, tak naozaj okruh dostupnosti do nejakej hodiny a pol je vyše milióna obyvateľov, navyše sme blízko letísk,“ zhodnotil výhody Nitry Daniel Balko, nitriansky viceprimátor.

Keďže dejiská majstrovstiev sú do roku 2025 už známe, Nitra má ešte niekoľko rokov, aby využila príležitosť a postavila nový Národný hokejový štadión.

U susedov v Českej republike je takýchto štadiónov oveľa viac. Nájdeme ich nielen v hlavnom meste, ale aj v mestách Třinec či Ostrava, ktoré koncom uplynulého a začiatkom tohto roku hostili svetový šampionát dvadsaťročných hokejistov. „Sú jasným dôkazom, že infraštruktúra športovísk je pri posudzovaní žiadostí o organizovanie majstrovstiev mimoriadne dôležitá,“ dodáva mesto Nitra.

Televízia Nitrička

Forgot Password