Štefan Štefek oficiálne oznámil kandidatúru na post primátora Nitry

V rámci volebného programu odzneli tri hlavné témy. Program a kandidáti na poslancov budú predstavení v máji.

zdroj: FB Štefan Štefek – Žiť pre Nitru

Tlačovú besedu, ktorej témou bolo oficiálne ohlásenie kandidatúry na primátorské kreslo, začal básňou Nitra milá, Nitra. V nadchádzajúcich voľbách bude kandidovať ako nezávislý kandidát, bez podpory politických strán. Chce využiť svoje skúsenosti z podnikania aj z oblasti komunálnej politiky. Podľa jeho slov mesto potrebuje primátora s odborným tímom. Program a plný počet 31 kandidátov na poslancov plánuje predstaviť v máji, pričom v súčasnosti o tom komunikuje aj s niektorými súčasnými mestskými poslancami.

Štefek od roku 2006 osem rokov pôsobil ako viceprimátor Nitry. V súčasnosti pracuje v Západoslovenskej vodárenskej spoločnosti. V prípade zvolenia sa che venovať iba vedeniu mesta.

Kandidát v súvislosti s volebným program spomenul tri hlavné okruhy. „Treba sa zodpovedne postaviť k riešeniu dopravy v našom meste,“ poznamenal Štefan Štefek. Tak dynamick, ako aj statickú dopravu považuje za jednu z najakútnejší tém. Druhý bod je územý plán mesta, ktorý od roku 2003 prešiel 6 doplnkami. Tretí bod súvisí s celkovým rozvojom mesta a rozširujúcou sa výstavbou, presnejšie o potrebu novej čistiarne odpadových vôd.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password