Štedré Vianoce na SPU: Charitatívna zbierka priniesla radosť do mnohých rodín

Slovenská poľnohospodárska univerzita v spolupráci s občianskym združením Podaj mi ruku zorganizovala Vianočnú zbierku pre rodiny, ktoré sa ocitli v neľahkej životnej situácii.

Zamestnanci univerzity ale i darcovia z radov verejnosti prinášali v deň zbierky hračky, potraviny i drogériu, ďalší sa rozhodli podporiť rodiny kúpou vianočného tovaru alebo prispieť do finančnej zbierky pre mamičku s 5-ročným chlapčekom.

Občianske združenie už šesť rokov pomáha ľuďom, ktorí sa z akéhokoľvek dôvodu ocitli v hmotnej alebo inej núdzi.

„S prosbou o pomoc sa na nás obracajú priamo členovia rodín alebo ich známi. Zvyčajne ide o pomoc pre mamičky s viacerými deťmi alebo pre seniorov v sociálnych bytoch,“ opisuje Alena Letková, zakladateľka občianskeho združenia Podaj mi ruku – Nitra. Ich pomoc je zameraná aj na onkologických pacientov, ktorí si za lieky musia priplácať. „Veľkou mierou podporujeme choré detičky, ktoré potrebujú rehabilitovať, pričom mesačný pobyt v rehabilitačnom centre stojí približne päťsto eur,“ doplnila Letková. Združenie spolupracuje s úradom práce, mestom i školami a zúčastňuje sa na predajných akciách, z ktorých výťažok ide na pomoc rodinám alebo sa z neho nakúpia veci, ktoré rodiny potrebujú. Počas tohto roka bola väčšina predajných akcií zrušená, preto sme v spolupráci s mestom zriadili na Mestskej tržnici Dobročinný bazárik, kde predávame rôzne výrobky, knižky, hračky, ale aj nové veci od sponzorov za symbolické euro a vďaka získaným finančným prostriedkom potom môžeme pomôcť tým, ktorí to potrebujú,“ povedala zakladateľka združenia.

Na SPU sa predajom vianočných dekorácií podarilo vyzbierať 420 eur, združenie za peniaze dokúpi ďalšie potrebné veci.

Výťažok zo samostatnej finančnej zbierky vo výške 285 eur poputuje mamičke Janke a jej synčekovi Filipkovi, aby mohli uhradiť nájomné v nasledujúcom mesiaci. „Chcem sa úprimne poďakovať všetkým zamestnancom univerzity aj ostatným darcom za krásnu zbierku hračiek, potravín, sladkostí a drogérie, ktoré prinesú radosť mnohým detičkám zo sociálne slabších rodín,“ vyjadrila Alena Letková. Za organizátorov Vianočnej zbierky sa všetkým darcom ďakuje vedúca Útvaru univerzitných služieb SPU v Nitre Mária Holovičová: „Sme radi, že aj napriek obmedzeniam sa do zbierky zapojilo veľa kolegov z univerzity a spoločne sme dokázali skrášliť Vianoce desiatkam rodín.“

Foto: SPU v Nitre

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password