Stav chodníkov: Nočná mora chodcov

Stav našich chodníkov je často diskutovaná téma. Radnica vyzýva obyvateľov k trpezlivosti.

Podľa slov hovorcu Nitry je množstvo podnetov, ktoré sa radnica postupne snaží riešiť. Jeden z podnetov prišiel aj na stav chodníka na križovatke ulíc Popradská a Nitrianska, jeho oprava je v tomto prípade nahlásená na radnici od jari. „Podnety evidujeme, žiaľ, v tomto roku sa nám už nepodarí Popradskú ulicu spraviť. V budúcom roku by sme tento problém zaradili medzi naše priority,“ objasňuje Tomáš Holúbek.

Stav chodníkov v meste

Mestská časť Klokočina je na tom podobne. Tu sa však nájdu okrem poškodených chodníkov aj novovybudované. „Na Klokočine I. bola modernizácia vykurovacieho systému, tým pádom zhotoviteľ musel opraviť a renovovať chodníky, ktoré sa modernizáciou poškodili. Ďalej je tu dosť chodníkov, ktoré by si zaslúžili byť zaradené medzi investičné akcie. Verím, že v rámci ich opravy je stále čo dobiehať,“ hovorí poslanec mestskej časti Klokočina Pavol Obertáš.

Nový chodník Klokočina

Problém s chodníkom majú aj v Krškanoch. Podľa slov poslanca za túto mestskú časť spravujú 6 kilometrový úsek: „Zostal nám jeden úsek chodníka ešte nevymenený. V predchádzajúcom období sme vymenili pomerne dlhú časť, štyri roky sa navyše borím aj s problémom zriadenia priechodu pre chodcov. Myslím, že v mestskom rozpočte by sme mali hľadať väčšie prostriedky či už na súvislé opravy, alebo vybudovanie nových,“ tvrdí Miroslav Gut. Podľa slov hovorcu Nitry má však radnica z hľadiska priority množstvo iných vecí, ktoré musí neodkladne riešiť.

Okrem chodníkov sa v Krškanoch bojuje aj za zriadenie priechodu pre chodcov

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password