Štart Fortuna ligy 2019/2020

Posledné informácie z FC Nitra pred vypuknutím nového ročníka Fortuna ligy.

Nová sezóna Fortuna ligy sa začína už tento víkend, Nitre sa v posledných dňoch podarilo podpísať niekoľko hráčov. Do klubu prišiel z Podbrezovej 21-ročný obranca Daniel Magda a z rakúskeho SC Wiener Neustadt prestúpil 27-ročný Oliver Podhorín. Na novej zmluve sa s vedením dohodol aj Pavol Farkaš, ktorý bude počas nasledujúcej sezóny na ruke nosiť kapitánske céčko.

„Náš klub prechádza veľkou zmenou, odišlo nám až 11 hráčov. Momentálne je v mužstve 23 hráčov. Očakával som, že minimálne 3 mená tu zostanú – Pindroch, Niba, Charizopulos. Bohužiaľ sa rozhodli odísť,“ vyjadril sa Marián Süttö, hlavný tréner FC Nitra.

Okrem Podhorína a Magdu do klubu prestúpil aj Martin Kuciak, skúsený 37-ročný brankár. Bude tak pre nasledujúcu sezónu tvoriť spolu s nitrianskym odchovancom Dávidom Šípošom brankárskou dvojicu.

„Máme výbornú brankársku školu, to je dlho známe. Šípoš je klasický príklad kvalitného brankára, ale potrebuje sa v medzistupni posunúť a potrebuje skúsenosti. Kuciak do mužstva tieto skúsenosti doniesol. S brankárskou dvojkou som spokojný, lepšiu by som si ani nevedel predstaviť,“ pokračoval Süttö.

O tom ako sa Nitre darilo v prípravných zápasoch, si môžete prečítať v našom staršom článku. Süttö pripúšťa, že je na čom pracovať a kvôli veľkým zmenám v kádri by si želal, aby bola letná príprava dlhšia. Systém ligy je ale jasne stanovený, nový ročník začína už tento víkend.

„Čaká nás na úvod zápas vonku, chceme od prvého kola vyzerať skonsolidovane, takticky zrelo a chceme potešiť nitrianskeho fanúšika,“ dodal na záver Süttö.

FC Nitra odohrá prvé kolo na pôde Ružomberka v nedeľu 21.7. o 19.00 hodine.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password