Starožitnosti prilákali davy

V Nitre sa črtá nová tradícia. Na výstavisku Agrokomplex sa uskutočnila prvá burza starožitností, záujem o ňu organizátorov príjemne prekvapil.

Trhy v v Nitre zvykli usporadúvať, avšak v sobotu sa po dlhom čase opäť na jednom mieste stretli zberatelia starých kúskov, často aj veľkej historickej hodnoty.

„Nitra bola v takých osemdesiatych deväťdesiatych rokoch vychýrená takouto starožitníckou burzou a chceli sme túto tradíciu vrátiť naspäť. Konečne sme sa odhodlali na to, že to vyskúšame, a vrátime Nitre to, čo jej voľakedy patrilo,“ povedali Janette Cintulová a Peter Kvasnica, spoluorganizátori Burzy starožitností.

Predajcovia nemuseli spĺňať žiadne špeciálne podmienky, starožitnosť totiž nemá presnú definíciu. Od skorých ranných hodín v nitrianskom Agrokomplexe prezentovalo svoje zbierky asi 90 predajcov.

„Je tu kopa nádherných vecí, od skla, porcelánu, rôzne zbrane, človek musí mať k tomu vzťah. Sme spozorovali, že nákupy boli celkom dobré. Videli sme, že si ľudia odnášajú naozaj veľmi pekné kúsky,“ dodali organizátori.

Organizátori s návštevnosťou netajili spokojnosť, pre fanúšikov starých a zaujímavých kúskov je dobrou správou, že Burza starožitností by sa v Nitre mala konať každý mesiac, najbližšie 25. februára.

Viac sa dozviete v nasledujúcej reportáži:

Televízia Nitrička

Forgot Password