Staré divadlo začína divadelnú sezónu 2019/2020

Včera sa pri príležitosti začiatku novej divadelnej sezóny konala v Starom divadle Karola Spišáka v Nitre tlačová konferencia.

S príchodom septembra do Nitry prichádza aj nová divadelná sezóna. Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre na tlačovej konferencii odhalilo svoje plány na nový ročník.

 „69. divadelná sezóna sa bude ešte v silnejšom znamení niesť v duchu bábkového divadla. Toto divadlo je svojou históriou a základmi bábkovým divadlom a bábkovým divadlom aj naďalej zostane. Z môjho pohľadu bude táto sezóna pre naše divadlo veľkou výzvou,“ povedal Martin Kusenda, riaditeľ divadla.

Počas tejto sezóny by malo prísť k veľkej rekonštrukcii, ktorej cena bude okolo 1,3 milióna eur. O oprave divadla sa uvažovalo už niekoľko rokov, podľa slov Martina Kusendu by sa však rekonštrukcia tentokrát mala naozaj uskutočniť. Financovanie týchto rozsiahlych opráv bude zabezpečovať Nitriansky samosprávny kraj. Podľa odhadov by rekonštrukcia mala trvať zhruba 10 mesiacov.  

Posledná divadelná sezóna bola v Starom divadle Karola Spišáka v Nitre mimoriadne úspešná, do repertoáru pribudlo šesť nových hier. Zavŕšená bola premiérou inscenácie Trója. Na novú sezónu si Staré divadlo pripravilo pre svojich divákov tri nové predstavenia, ktoré budú oslovovať tých najmenších.

„Túto sezónu sa primárne zameriavame na menšie deti, to znamená, že hovoríme už o škôlkaroch od 4 rokov. Čakajú nás tri premiéry. Dlhý, Široký a Bystrozraký bude premierovaný 25. októbra. Veľká továreň na slová bude premierovaná 29. novembra a Stvorenie sveta bude mať premiéru na konci marca. Všetky tieto inscenácie oslovujú už aj menších divákov,“ vyjadrila sa Nikoleta Tužinská, dramaturgička divadla.

Staré divadlo má vo svojej ponuke aj viacero dospelejších hier, ich hlavným cieľom sú však detskí diváci.

„V Nitre máme vynikajúce profesionálne divadlo pre dospelých a mládež a to je Divadlo Andreja Bagara. My si navzájom nepotrebujeme konkurovať, preto sú naším primárnym záujmom detskí diváci,“ dodal Martin Kusenda.

Viac o novej divadelnej sezóne a o pripravovanej rekonštrukcií sa dozviete už čoskoro na TV Nitrička.

Foto: internet

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password