Staré divadlo Karola Spišáka pripravuje novú inscenáciu, ktorá otvorí tému osamotenosti detí v prostredí technológií

Inscenácia sa zameria na mnohé otázky týkajúce sa života detí v súčasnom svete a otázky, ktoré si možno kladie nejeden rodič.

Umelecký súbor Starého divadla Karola Spišáka (SDKS) počas letných prázdnin pokračuje v príprave budúcej divadelnej sezóny. V jej úvode prinesie na scénu novú hru, ktorá otvorí tému osamotenosti detí v prostredí digitálnych technológií.

Pôjde o autorskú inscenáciu s pracovným názvom Nebo patrí všetkým v réžii poľského divadelného tvorcu Ireneusza Maciejewského.

„Inšpiráciou pre toto dielo sa stala tvorba jedinečného talianskeho spisovateľa Gianniho Rodariho. Inscenácia je určená pre divákov od 7 rokov,“ približuje divadlo.

„Režisérovo spracovanie sa bude orientovať najmä na objavovanie krás a pestrosť skutočného života – v porovnaní s tým virtuálnym. Už teraz sa diváci môžu tešiť na neobyčajné bábky, hru svetla, či skvelú hudbu,“ sľubuje divadlo. Príprava inscenácie v posledných dňoch pokračovala výrobnou poradou s poľskou výtvarníčkou Barbarou Guzik.

Premiéra je plánovaná na 14. septembra 2022. Nová sezóna by už mala začať v budove SDKS v Nitre.

Riaditeľ divadla Martin Kusenda nedávno vyjadril nespokojnosť s trvaním rekonštrukcie divadla na ulici 7. pešieho pluku v Nitre. Divadelníci pre prebiehajúce práce už dlhší čas hrajú predstavenia v Kultúrnom dome v Močenku.

Hovorkyňa Úradu Nitrianskeho samosprávneho kraja Oľga Prekopová vtedy uviedla, že kraj ako investor stavby, robí všetko preto, aby novú divadelnú sezónu začalo divadlo vo vynovených priestoroch v Nitre.

zdroj foto: FB Staré divadlo Karola Spišáka

Televízia Nitrička

Forgot Password