Srdce na dlani vrcholí, bude aj Najsympatickejší dobrovoľník

V Nitrianskom samosprávnom kraji je nominovaných 152 dobrovoľníkov v ôsmich kategóriách. Výsledky budú zverejnené 11. decembra o 20.00 h na Youtube kanáli Nitrianskeho centra dobrovoľníctva (NCD).

Podľa organizátorov je tento rok bohatý na množstvo skautov z rôznych oddielov z celého kraja. Vzostup zaznamenalo aj firemné dobrovoľníctvo a jednotlivci, ktorí pomáhajú viacerým neziskovým organizáciám.

Osobitnú kategóriu za dlhoročný dobrovoľnícky prínos by si zaslúžili napríklad skúsení aktivisti pôsobiaci v občianskych združeniach.

„Nakoľko máme v tomto ročníku naozaj silné mená a množstvo úžasných príbehov, rozhodli sme sa, že dáme priestor verejnosti zvoliť si Najsympatickejšieho dobrovoľníka. Od 1. – 10. 12. budete môcť vybrať spomedzi všetkých nominovaných na ocenenie SRDCE NA DLANI 2022. Hlasovanie sa spustí vo štvrtok 1. decembra na FB stránke Nitrianskeho centra dobrovoľníctva v spoločnom albume, kde prostredníctvom lajkov pomôžete svojmu favoritovi. Nominácia, ktorá bude mať 10. decembra o polnoci najviac lajkov, získava Ocenenie Srdce na dlani – Najsympatickejší dobrovoľník. Svojich favoritov môžete zdieľať a pomôcť im tak k celkovému víťazstvu. Držíme všetkým palce,“ dopĺňa Petra Veľká Hadžová z Nitrianskeho centra dobrovoľníctva.

Komisia NCD rovnako rozhodne o nomináciách na národnú úroveň, kde ocenenie Dobrovoľník roka 2022 organizuje Platforma dobrovoľníckych centier a organizácií.

Národné oceňovanie sa uskutoční 16. marca 2023 v Sále Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky (MZVEZ) pod záštitou ministra MZVEZ Rastislava Káčera.

Srdce na dlani je ocenenie výnimočných dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, jednotlivcov aj kolektívov za ich dobrovoľné aktivity uskutočňované v prospech iných v rôznych oblastiach spoločenského života, rozvoja komunity, ochrany životného prostredia, zdravia, kultúry, umenia, výchovy, vzdelávania a i., vykonávané bez nároku na finančnú odmenu alebo akýkoľvek honorár. Rovnako je aj ocenením výnimočných subjektov, ktoré svojím poslaním menia veci k lepšiemu.

Televízia Nitrička

Forgot Password