SPU zrekonštruuje objekty Študentského domova A. Bernoláka

V budove počas rekonštrukcie nebude poskytované ubytovanie, stravovanie ani služby Kongresového centra SPU (Slovenskej poľnohospodárskej univerzity).

foto: NH

Univerzita uspela vo výzve na predkladanie žiadostí o poskytnutie nenávratného finančného príspevku zameranej na zníženie energetickej náročnosti verejných budov. Energetické zníženie náročnosti je základnou požiadavkou na projekty Operačného programu Kvalita životného prostredia. Ďalším cieľom je zvýšiť komfort ubytovacích služieb a kvalitu bývania študentov SPU v Nitre.

Projekt s názvom Zníženie energetickej náročnosti objektov ŠD Antona Bernoláka Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) v Nitre sa začne realizovať v najbližších dňoch.

S realizáciu rekonštrukcie za 2,7 milióna eur s DPH sa začne 6. júna, keď bude zhotoviteľovi odovzdané stavenisko. „Hlavným cieľom projektu je, aby sa univerzita priblížila k cieľu zníženia energetickej náročnosti budov vo vlastníctve SPU v Nitre,“ uviedol prorektor SPU Tomáš Tóth.

„V rámci rekonštrukcie, ktorá by mala trvať 12 až 14 mesiacov, by sa mali zrekonštruovať obidva objekty Študentského domova A. Bernoláka – ubytovacia časť, aj stravovacie zariadenie. Práce zahŕňajú, okrem iného, rekonštrukciu vykurovacieho systému, výmenu a zateplenie fasády a okien, zateplenie strechy, výmenu svietidiel, rekonštrukciu vzduchotechniky, inštaláciu fotovoltaického systému, adaptáciu rekuperačných jednotiek,“ informoval Tomáš Tóth.

Počas rekonštrukcie nebudú v študentskom domove poskytované ubytovacie, ani stravovacie služby, ani služby Kongresového centra SPU.

Ubytovaní budú od júna presťahovaní do ďalších ubytovacích zariadení SPU, správa internátu bude presťahovaná do internátu Nová Doba. Od 23. mája sú stravovacie služby poskytované len v študentskom domove Mladosť. Ďalšie univerzitné orgány a organizácie budú tiež presunuté do náhradných priestorov.

Podľa prorektora bude Akademický senát SPU počas rekonštrukcie sídliť na prízemí v ŠD Mladosť, zubná ambulancia sa presunie do náhradných priestorov a obmedzená môže byť aj činnosť študentských a záujmových skupín.

„Rekonštrukcia prinesie aj určité obmedzenia z hľadiska parkovania v okolí ŠD Nová Doba, ktoré bude riadne vyznačené. O všetkých obmedzeniach budú zamestnanci a študenti univerzity včas informovaní,“ doplnila univerzita.

Televízia Nitrička

Forgot Password