Aj bez študentov je na SPU rušno: Univerzita sa pustila do rekonštrukcie

Nové dvere, podlahy, steny, stropy, inštalácie a tiež nábytok. Univerzita vynoví internát aj vonkajšie priestory.

zdroj: uniag.sk

Aj bez študentov na zelenej univerzite panuje v týchto dňoch čulí ruch. Univerzita sa pustila do rekonštrukcie priestoru pred aulou a plánuje tiež modernizovať vnútorné priestory všetkých troch blokov Študentského domova Nová doba. Na obnove zrkadliska pracujú od 26. októbra, do internátu sa majú pustiť už v novembri.

Časť národnej kultúrnej pamiatky dostane nový šat.

Zrkadlisko – bazén, ktorý sa nachádza pri vstupe do auly SPU, je jedným z deviatich objektov areálu, ktoré za národnú kultúrnu pamiatku vyhlásil Pamiatkový úrad SR v roku 2014. Vybudované bolo v roku 1966 a odvtedy prešlo viacerými zmenami. „Podľa slov Tomáša Tótha, prorektora SPU pre investičný rozvoj, stavebné práce budú zahŕňať kompletnú obnovu zrkadliska s premostením vrátane cirkulácie vody,“ uvádza univerzita. Rekonštrukcia má trvať približne šesť mesiacov a vyžiada si náklady v sume 413 868 eur s DPH.

zdroj: uniag.sk

Pracovať sa bude od novembra aj na internáte Nová doba.

„V rámci obnovy bloku C sa uskutoční výmena hygienických zariadení, pričom dve izby budú mať spoločnú kúpeľňu,“ hovorí prorektor Tóth. Vymenia sa tiež podlahy v izbách a na chodbách, súčasné dvere nahradia protipožiarne, steny a stropy dostanú nové povrchové úpravy. „Uskutoční sa tiež výmena všetkých inštalácií – ústredného kúrenia, zdravotechniky, elektroinštalácie, štrukturovanej kabeláže a vzduchotechniky pre odvod vzduchu z nových kúpeľní. V bloku A a B bude vymenené ústredné kúrenie,“ dodáva prorektor. Obnova bude v celkovej výške stáť 2,1 mil. eur s DPH. Financie zabezpečí dotácia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a práce majú byť ukončené do 6 mesiacov.

„Po ukončení stavebných prác budú izby v bloku C vybavené novým nábytkom. V súčasnosti sa pripravuje grafický návrh nábytku a proces verejného obstarávania,“ ozrejmila univerzita.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password