SPU: Do zrekonštruovaného študentského domova sa sťahujú prví študenti

Do zrekonštruovaného internátu Nová doba v Nitre sa začnú v najbližších dňoch ubytovávať prví študenti.

Slovenská poľnohospodárska univerzita (SPU) ukončila rozsiahlu rekonštrukciu ešte v roku 2021. Finančné náklady dosiahli sumu 1,77 milióna eur. „Univerzita financovala rekonštrukciu zo zdrojov štátneho rozpočtu a aj z vlastných zdrojov,“ informovala hovorkyňa univerzity, Renáta Chosraviová.

V rámci interiérovej rekonštrukcie sa uskutočnila kompletná výmena vykurovacieho systému a v niektorých izbách aj rozsiahla obnova.

„Rekonštrukcia izieb zahŕňala novú elektroinštaláciu, výstavbu sociálnych zariadení, výmenu podláh, dverí a inej doplnkovej infraštruktúry vrátane wifi pripojenia,“ informovala univerzita. Po rekonštrukcii sa v bloku C s kapacitou 278 miest nachádza 22 jednolôžkových a 128 dvojlôžkových izieb, ktoré boli zariadené novým nábytkom. Výška nákladov na rekonštrukciu izieb si vyžiadala 210 000 eur.

Cieľom rekonštrukcie bolo zvýšenie energetickej hospodárnosti objektu, ubytovacieho štandardu a komfortu pre študentov univerzity.

Univerzita chce pokračovať v interiérových rekonštrukciách bloku B Študentského domova Nová Doba, Študentského domova Mladosť, ako aj v celkovej rekonštrukcii Študentského domova Antona Bernoláka zo zdrojov Operačného programu Kvalita životného prostredia.

Televízia Nitrička

Forgot Password