SPU: Bufet pod aulou funguje naplno. Čerstvé pochúťky pripravujú aj študenti v rámci praxe

Zrekonštruovaný univerzitný Bufet pod aulou funguje už takmer rok, no dištančné vzdelávanie a home office spôsobili, že fungoval v obmedzenom režime.

„S rekonštrukciou priestorov pôvodného bufetu sme začali počas leta v roku 2020. Bola vymenená dlažba, obklady, pribudli nové pracovné dosky a rekonštrukciou prešlo aj bočné „barové“ sedenie. Na jeseň boli všetky práce hotové,“ informovala vedúca Útvaru univerzitných služieb, Mária Holovičová.

Do bufetu sa zakúpili gastrozariadenia, ktoré navrhla firma zaoberajúca sa vybavením gastroprevádzok.

Moderné zariadenia v bufete spĺňajú všetky štandardy a nariadenia. Po úspešnej rekonštrukcii prijali do bufetu aj nového zamestnanca, prevádzkara s praxou z rôznych gastroprevádzok. „Pôvodne plánovaný termín otvorenia nám však neustále posúvala pandémia. Napokon, od 1. júla 2021 začal bufet fungovať, aj keď iba v obmedzenom režime,“ zdôraznila Holovičová

Aktuálna situácia dovoľuje, aby študenti a zamestnanci mohli naplno oceniť bohatý sortiment ponúkaných výrobkov.

Na ich príprave sa podieľajú študentky a študenti študijného programu výživa ľudí na Fakulte agrobiológie a potravinových zdrojov a študijného programu potraviny a technológie v gastronómii na Fakulte biotechnológie a potravinárstva. „Pracujú tu v rámci odbornej praxe. Pod dozorom prevádzkara pomáhajú pri príprave studených jedál, zapájajú sa do fungovania prevádzky a oboznamujú sa so základnými požiadavkami, určenými pre tento typ prevádzky,“ vysvetlila Holovičová.

Televízia Nitrička

Forgot Password