Správa zariadení sociálnych služieb v Nitre získala nové auto na prepravu imobilných osôb

Nové auto má zefektívniť prepravu a priniesť viac vybavených žiadostí.

Správa zariadení sociálnych služieb v Nitre mala doposiaľ len staršie autá na prepravu osôb na invalidnom vozíku. Nové auto dokáže v rámci jednej jazdy previezť dve imobilné osoby na invalidnom vozíku súčasne, čo predtým nebolo možné.

Deväťmiestne osobné vozidlo Renault Trafic je ybavené elektrickou hydraulickou zdvíhacou plošinou a kotvením pre bezpečný prevoz dvoch osôb.

Nitrianska radnica informuje, že nákupná cena samotného auta bola 37 000 eur, jeho vybavenie nástupnou plošinou a kotvením vozíkov stálo 10 146 eur. Z eurofondov pochádza suma 43 811, 65 eur, zvyšné finančné prostriedky boli z vlastných príjmov organizácie.

Foto: FB Mesto Nitra

„Správa zariadení sociálnych služieb v rámci Nitry ako jediná poskytuje prepravnú službu s možnosťou bezpečnej prepravy osôb na invalidnom vozíku bez potreby ich presadnutia si na sedadlá,“ tvrdí mesto Nitra.

Zmena v podobe nového auta má priniesť efektívnejší prevoz a väčší počet vybavených žiadostí.

„Modernejšie vozidlo menej zaťažuje životné prostredie, nakoľko vyhovuje prísnejším ekologickým normám, a jeho prevádzka je vďaka nižšej spotrebe pohonných hmôt a ostatných technických kvapalín hospodárnejšia,“ mieni Mestský úrad v Nitre.

Televízia Nitrička

Forgot Password