Športový talent z Nitry

Mladý cyklista spod Zobora získal titul majstra Slovenska.

Mladý cyklista, Martin Vlčák, pochádzajúci z Nitry sa stal majstrom SR v cyklistike. Titul majstra získal v kategórii U23. 41 kilometrov dlhú trať cyklisti zdolávali neďaleko Trnavy v areáli Samsung Voderady.

Úspešný športovec hovorí, že má talent skôr na vytrvalostné športy, z ktorých je cyklistika najpopulárnejšia.

„Cyklistike sa venujem už 6 rokov. K cyklistike som sa dostal tak, že som sa vždy rád vozil na horskom bicykli po okolitých poľných cestách a lesoch. Neskôr som vyhľadal Nitriansky cyklistický klub CK Dynamax Nitra, kde má už tréner Došek začal trénovať a usmerňovať v cyklistike,“ vyjadril sa pre Nitriansky hlásnik Martin Vlčák. Zdá sa, že nitriansky športový klub bol správnym základom do budúcnosti.

Titul majstra SR nie je pre Vlčáka prvým úspechom.

Zúčastnil sa už športového podujatia Tour of Bihor, Tour of Rwanda či Majstrovstiev Európy vo Francúzsku. V roku 2018 skončil na Majstrovstvách SR na treťom mieste v kategórii U23. Za svoj úspech športovec vďačí príprave a vytrvalostným alebo intervalovým tréningom. V zimnom období sa okrajovo venuje aj lyžovaniu a plávaniu. Svoj čas sa snaží rozdeliť medzi tréning, záľuby, rodinu a priateľov, nie vždy je to však ľahké. „Často nestíham takže niekedy sa venujem len cyklistike a škole, ostatné ide bokom,“ hovorí budúci absolvent bakalárskeho štúdia na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre.

Trojica najlepších v kategórii do 23 rokov

Nervozitu pred pretekmi Vlčák podľa jeho slov už nepociťuje. V súčasnosti člen cyklo-klubu Dukla Banská Bystrica sa zatiaľ v športe šťastlivo vyhýba ťažším zraneniam, ale neobišli ho vtipné príhody. Na pretekoch Tour de Rwanda som išiel v jednej z etáp v strede balíka. Zrazu som videl ako niečo kvapká predo mnou a všetci sa tomu vyhýbajú. A potom som uvidel Keňana vykonávajúceho potrebu uprostred pelotónu cyklistov,“ spomína športový talent spod Zobora, ktorý sa aktuálne pripravuje na Majstrovstvá Európy v časovke do 23 rokov.

Zdroj foto: Martin Vlčák

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password