Športovec Matej Tóth sa dostal medzi trojicu najlepších chodcov sveta

Po úspechoch na majstrovstvách a olympiádach prišiel úspech aj v podobe miesta v rebríčku najlepších chodcov.

Rozhodla o tom štatistika špecializovaného chodeckého internetového portálu MarciaDelMondo.com. Zo štatistiky vyplýva rebríček top päťdesiatkarov. Poradie športovcov určil priemer 10 najlepších časov konkrétnych chodcov.

Slovenský atletický zväz na základe rebríčka uvádza, že nitriansky rodák Matej Tóth je tretí najlepší chodec na svete na 50 km v období rokov 1980 – 2020.

„Olympijský víťaz z Ria 2016 Tóth, ktorý doposiaľ absolvoval 14 pretekov na 50 km a 12 dokončil, má priemer desiatich najlepších s časom 3:40:39 h“ dodal atletický zväz. Pred Nitranom sa umiestnili Francúz Yohann Diniz (3:38:19) a Rus Deniz Nižegorodov (3:39:31). Zo slovenských rekordérov sa do top päťdesiatky dosal už len Pavol Szikora na 42. mieste. „Predovšetkým je to veľký úspech Maťa, aj celej slovenskej atletiky, aj celého športu, lebo byť olympijským víťazom je ozaj dosiahnutie najväčšieho športového sna, ktorý si každý športovec – keď začne robiť šport – vytýči,“ povedal pred časom prvý tréner Matej Tótha Peter Mečiar k získaniu zlatej medaily v Riu.

S podobným časom 3:40:32 h Tóth dopochodoval do víťazného finále aj v roku 2015 na majstrovstvách sveta v Pekingu.

Už vtedy sa majster sveta pre TV Nitrička vyjadril, že v budúcnosti bude opäť poškuľovať po najvyšších priečkach a jeho ambície sa v roku 2016 v brazílskom Rio de Janeiro naplnili. Úspechy mu tak zadovážili aj miesto na najvyšších priečkach medzinárodného rebríčka top chodcov.

Foto: fb Matej Tóth

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password