Športovcom bude v Nitre slúžiť nová športová hala

Verejnosti a klubom by mohla slúžiť už budúci rok. Najneskôr ju však chcú otvoriť v marci roku 2023, kedy skončí športová hala Olympia.

Hala Olympia na Chrenovej v Nitre, kde má dnes zázemie viacero športov, prestane slúžiť
svojmu účelu na jar v roku 2023. O miesto pre športové aktivity prídu napríklad volejbalisti, boxeristi či gymnasti. Ich zástupcovia však prišli s iniciatívou výstavby nového športového zariadenia.

Memorandum o spolupráci medzi mestom Nitra a zástupcami športovcov vzniklo ešte na jeseň minulého roka, odsúhlasili ho aj mestskí poslanci a prišlo tiež k jeho podpisu.

“Dôležitosť vzniku novej multifunkčnej haly si plne uvedomujeme nielen s ohľadom na
vrcholových športovcov, ale aj na mládež a športujúcu verejnosť. Nová hala bude prínosom aj pre deti navštevujúce naše školy. Nitra zároveň potrebuje odľahčiť kapacity už existujúcich športových zariadení. Z pozície primátora môžem povedať, že vznik tohto
projektu radím medzi priority,”
povedal primátor Nitry Marek Hattas.

Nová športová hala má vzniknúť medzi futbalovým štadiónom a riekou Nitra.

Iniciátormi projektu sú Box Club Stavbár Nitra, klub modernej gymnastiky Modergym, Slovenská volejbalová federácia a Slovenská boxerská federácia. „Pracovali sme na ňom od jesene minulého roka. Medzičasom nám Komisia Mestského zastupiteľstva pre architektúru odporučila miesto, kde by hala mohla vzniknúť,” uviedol k memorandu mestský poslanec Oliver Pravda, ktorý si iniciatívu vzal pod patronát. Mesto dáva športovcom priestor pre vznik haly na svojich pozemkoch prostredníctvom dlhodobého nájmu. “Momentálne pripravujeme návrh nájomnej zmluvy, ktorá pôjde následne do mestského zastupiteľstva,” dodal Pravda.

“V prípade, že zastupiteľstvo odsúhlasí nájomnú zmluvu, pustíme sa do procesu stavebného povolenia a následne budeme žiadať o dotáciu z Fondu na podporu športu,” hovorí Tibor Hlavačka, ktorý je poverený prípravou a výstavbou haly. Má slúžiť aj vrcholovým športom. S výškou 11,5 metra bude spĺňať potrebné parametre pre volejbal a gymnastiku. Pre atlétov je určená šesťdesiatmetrová atletická dráha.

„Podľa zástupcov športovcov je reálne, že hala začne slúžiť klubom a verejnosti už na jeseň budúceho roka. Najneskôr by ju však chceli otvoriť v marci 2023, kedy skončí športová hala Olympia,“ informuje nitrianska radnica.

vizualizácie: mesto Nitra

Televízia Nitrička

Forgot Password