Speváčka Vanda vydala singel Human: Venuje ho všetkým, ktorí zápasia s úzkosťou

Depresie, úzkostné stavy a mentálni démoni. Témy, ktoré sú napriek obrovskému počtu ľudí, čo s nimi zápasia, stále tabuizované. Speváčka Vanda v deň svojich 34. narodenín vydáva singel Human, ktorým ukazuje, že čierne myšlienky sa nevyhli ani jej.

Aktuálna novinka speváčky Vandy vznikla najskôr ako španielska skladba. „Zložila a otextovala som ju s mojím priateľom. Keď som španielsku verziu poslala známym na Slovensku, dosť z nich mi písalo, že sa im páči a chceli by jej rozumieť. To bol moment, kedy som si povedala, že táto skladba a táto téma musí byť pretextovaná do angličtiny, vysvetľuje Vanda dve jazykové mutácie. O anglický text skladby sa postarala sama a do sveta ide pod názvom Human. Ako už je z úvodu jasné, je to monotematická skladba a hovorí o pocitoch úzkosti, bezradnosti, mentálnych démonoch. „Sú to veľmi vyčerpávajúce stavy, o ktorých, žiaľ, viem z vlastnej skúsenosti. Prvýkrát o tom rozprávam verejne, no je to nutné. Aj preto skladbu venujem všetkým, ktorí zápasia s úzkosťou či depresiou, hoci navonok môžu pôsobiť, že je všetko v poriadku. Tá obrovská hanba, ktorá tieto stavy sprevádza, je ničivá. Je pre mňa oslobodzujúce podeliť sa s tým a hovoriť či spievať o téme duševného zdravia, vysvetľuje Vanda.

Vandin asi najosobnejší song sprevádza videoklip, ktorý sa nakrúcal v argentínskom Santa Fe v umeleckej akadémii La Troupe. Pod réžiu sa podpísal Emiliano Rico. „Koncept klipu sme vymýšľali spoločne. Emi sa odrazil od môjho spontánneho nápadu, keď mi zrazu prišla na um grafika prvého albumu Tori Amos – Little Earthquakes a vymyslel úžasnú ideu domčeka, ktorý mi vyrobili na mieru a okolo ktorého sa nakoniec napísal celý scenár. Domček som po nakrúcaní venovala dcére asistenta réžie, dodáva s úsmevom speváčka. Najdôležitejšie pre ňu bolo, aby videoklip spracoval emóciu návalov úzkosti. „Domček predstavuje zlo, tmu, kam sa uzatvárame, mentálne limity, ale na druhej strane aj dobro, lebo naše telo a myseľ sú to jediné, čo máme – je to náš domov. Môže to byť tortúra aj útočisko. Napriek téme som si nakrúcanie užívala, atmosféra bola skvelá, uvoľnená, skutočne som ešte nikdy nezažila tak nestresové natáčanie.

Vanda žije v Argentíne od roku 2017, aktuálne už so statusom rezidenta. Jej manažérka, ktorá pôsobí v Buenos Aires, sa jej snaží ešte viac otvoriť dvere na tamojší trh.

Videoklip Vandinho najnovšieho songu si môžete pozrieť tu.

Vanda si aktuálne od polovice augusta užíva Slovensko, rodinu a priateľov, ktorí jej na opačnej strane sveta veľmi chýbajú. V septembri už stihla odohrať koncert v rodnej Nitre, svojim ďalším slovenským fanúšikom sa predstaví aj v bratislavskom divadle LA KOMIKA. Vandin koncert bude súčasťou programu osláv 5. výročia založenia tohto autorského divadla, ktorých sa zúčastnia aj stálice tamojšej scény ako Karin Haydu, Roman Pomajbo, Zuzana Vačková, Mirka Partlová a ďalší.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password