Speváčka Vanda pochádza z Nitry, no darí sa jej aj v Argentíne: Pokrstila tu svoj štvrtý album

Speváčka Vanda je rodáčkou z Nitry, ktorá sa udomácnila v ďalekej Argentíne. Tu vydala svoj štvrtý štúdiový album Invisible Girl, ktorý považuje za to najlepšie, čo doteraz zložila.

Nový album je pre hudobníka často akýmsi zlomovým momentom. „Je to niečo, čo si žije vlastným životom odkedy sa narodí, hoci tento album na seba nechal čakať 4 a pol
roka,“
so smiechom hovorí speváčka, skladateľka a textárka, ktorá cíti, že Invisible Girl je to najlepšie, čo doteraz zložila.

Nový konceptuálny album avizoval singel už vo februári. Speváčka vtedy prerobila známu slovenskú ľudovú pieseň A ja taká čárna, ktorá je zároveň prvou slovenskou skladbou na jej albumoch.

„Invisible Girl je konceptuálne dielo v troch jazykoch – španielčine, angličtine a slovenčine. Poslucháči cezeň vstúpia do ríše snov, v ktorej žijú štyri postavy, alter egá speváčky Vandy. The Pilgrim, Queen of Forest, Human a Invisible Girl ich vezmú na cestu naprieč ich svetmi, vkusom, vlastnosťami, kostýmami, piesňami a dokonca aj farbami,“ hovorí Nikoleta Kováčová PR manažérka speváčky.

Tradičná slovenská pieseň A ja taká čárna znie v štýle temnej, sofistikovanej hudobnej produkcie, kde sa zaujímavo spája folklór Vandinej rodnej krajiny s moderným beatom. Invisible Girl v závere prichádza so superschopnosťou objaviť sa a zmiznúť, keď to uzná za vhodné. Silná žena v rovnomennej skladbe poukazuje na nezávislosť a vnútornú silu prechádať životom, od nikoho nič nepotrebovať, cítiť sa šťastná, naplnená a schopná.

Album inšpirovaný filmovou hudbou a pop-rockom 90. rokov autorka pokrstila na šou v Tribus Club de Arte v argentínskom Santa Fe. Nahrávky a mix sa tvorili v Buenos Aires s podporou Fondu na podporu umenia.

Youtube: VANDA

„Release party v Tribus Club de Arte v Santa Fe bola zatiaľ najväčšia produkcia, akú som kedy dala dokopy. Trikrát zmena outfitu, scénografia na mieru, sedem hudobných hostí, nové vizuálne projekcie… To bolo úžasné! Prípravy na tento deň D trvali niekoľko týždňov a na javisku som si to nesmierne užila. Tešila som sa najmä z ohlasu publika a z energie, ktorá z nás všetkých a hlavne z nových skladieb vyžarovala,“ zaspomínala si Vanda na neopísateľný hudobný zážitok.

Myšlienkou albumu je podľa speváčky ukázať, že ako ľudské bytosti máme viacero tvárí, osobností, čŕt a je v nás nesmierna hĺbka. Poukazuje na to, aké je dôležité naozaj spoznať sa a prijať sa takí, akí skutočne sme, so všetkými dobrými aj temnými stránkami.

„Keď si vypočujete nový album speváčky Vandy, budete mať pocit, že ste objavili všetky odtiene tejto multi-umelkyne, ktorá kládla veľký dôraz aj na precízne prepracovanie videoklipov, dokonalú úroveň fotografií a celej produkcie,“ prezrádza Nikoleta Kováčová.

foto: PR VANDA

Televízia Nitrička

Forgot Password