Špekulanti: Jeden sa zadarmo najedol, druhý chcel hrať tenis a tretí ukradnúť lavičku

Výhovorky ani jednému z troch mužov nepomohli.

Dve nitrianske reštaurácie mali nedávno do činenia s jedákom, ktorý chcel odísť bez zaplatenia. Mestských policajtov naň upozornil čašník, keď zistil, že zákazník ho zavádzal. Tvrdil totiž, že peniaze má v aute na parkovisku. „Avšak po príchode na udávané miesto na parkovisku podozrivý zákazník žiadne motorové vozidlo nemal,“ uvádza mestská polícia. Mužovi dali možnosť a termín na vyplatenie účtu, no ten ho v stanovenom termíne nevyužil. Priestupok proti majetku tak bol postúpený na objasnenie.

Polícia však zistila, že to nie je prvýkrát. Pár dní predtým podobne konal v inej reštaurácii. „Tam sa snažil personálu a neskôr i hliadke mestskej polície vyhovárať, že nevedel, že jeho platobná karta je už približne dva mesiace neplatná,“ poznamenáva nitrianska polícia.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Ďalší zo špekulantov bol vraj smädný a chcel si zahrať tenis.

Nevedno presne prečo 19-ročný muž z obce Nová Ves nad Žitavou prekonal oplotenie viacerých nehnuteľností v Nitre a pohyboval sa po cudzích pozemkoch. Po preverení blízkeho aj širšieho okolia policajti na Kmeťovej ulici narazili na podozrivého, ktorý im najskôr tvrdil, že bol iba smädný a chcel si vypýtať pohár vody. „Neskôr zas uvádzal, že si iba chcel zahrať tenis na kurte nachádzajúcom sa na pozemku jednej nehnuteľnosti. Keď sa ho mestskí policajti opýtali, ako chcel hrať tenis, keď je sám a nemá raketu, odpovedal, že veď niekto by ho vyzval,“ uvádza mestská polícia. Nečudo, že mladý muž bol s týmito naivnými tvrdeniami dôvodne podozrivý zo spáchania trestného činu a jeho konanie ďalej už objasňuje Policajný zbor SR.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Posledný sa pri vysvetľovaní pokusu o krádež vyhováral na mestského poslanca.

Mladík sa rozhodol, že skúsi ukradnúť lavičku z detského ihriska za kultúrnym domom v mestskej časti Dražovce. Jeho konanie si však všimol oznamovateľ, ktorý pokus odcudziť lavičku aj natočil. „Mestskí policajti podľa popisu i videa osobu o niekoľko minút pri kontrole okolia našli a spoznali na ulici J. Zelenáka pri zastávke MAD,“ informuje polícia.

Potenciálny zlodej sa snažil hliadku presvedčiť, že skutok mu údajne kázal vykonať poslanec mestského zastupiteľstva a predseda Výboru mestskej časti v Dražovciach.

zdroj foto: Mestská polícia v Nitre

Podľa slov polície sa na mieste začali zhromažďovať občania miestnej komunity, ktorý sa snažili zabrániť objasneniu skutku a výpovedi zaisteného. Ten s podporou miestnej komunity odmietol podať vysvetlenie a dostaviť sa na útvar mestskej polície. „Na miesto bola z taktického hľadiska privolaná druhá motohliadka mestskej polície a tiež hliadka policajného zboru. Podozrivý dvadsaťdvaročný muž bol predvedený za účelom podania vysvetlenia, pri predvádzaní boli použité miernejšie donucovacie prostriedky,“ dodáva polícia. Muž bol po spísaní zápisnice prepustený a jeho skutok postúpený na ďalšie objasnenie.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password