Sobotný cyklovýlet povedie z Golianova až pod Nitriansky hrad. Zapojiť sa môžete aj vy

Nenáročná trasa potrvá približne hodinu. Vítaní sú všetci, ktorí si chcú zabicyklovať a zažiť radosť z pohybu na čerstvom vzduchu.

cyklotrasa

S prichádzajúcimi letnými dňami pribúdajú aj aktivity, ktoré pozývajú deti, ich rodičov a starých rodičov na športový pobyt v prírode. Jednou z nich je aj cykloakcia, ktorá povedie z Golianova až pod Nitriansky hrad.

Organizujú ju Cykloturistický klub Dolná Nitra v spolupráci s Rozbicykluj Nitra a Materským centrom Lapajko. Milovníci cyklistiky sa stretnú v sobotu 11. júna o 16.00 hod. na mieste Golianovo vinice, sv. Urban a spoločne sa vyberú cez ihrisko v Janíkovciach až do Mestského parku v Nitre. Predpokladaný príchod do priestoru pred arénou je o 17:00 hod.

Deti do 15 rokov sa cykloakcie môžu zúčastniť len v sprievode rodiča.

„Naše občianske združenie organizuje viacero projektov, ktoré napomáhajú ku skvalitneniu životného štýlu a rozširujú myšlienku používať bicykel ako dopravný prostriedok,“ informuje Cyklo-turistický klub Dolná Nitra. Ide o projekty Do školy na bicykli či Športuj s nami a buď zdravý. Týmto spôsobom chcú okrem iného prispievať k získaniu a rozvoju pohybových a telesných zručností, k zlepšeniu kvality života detí, mládeže i dospelých, či k podpore správnych návykov.

Foto: FB Cyklo-turistický klub Dolná Nitra

Televízia Nitrička

Forgot Password