Snaha o útek pred mestskou políciou skončila zranením

Mestská polícia v Nitre sa počas jednej z večerných kontrol na Inoveckej ulici, na mieste známom ako Šibeničný vrch, zamerala aj na cyklochodník a blízky betónový objekt.

foto ilustračná (zdroj: pixabay.com)

Je známe, že v lokalite sa schádza mládež a dochádza k znečisťovaniu verejného prostredia.

Hlasné zvuky policajti počuli už cestou na miesto.„Na betónovej streche betónového objektu spozorovali jedenásť osôb, ktoré sa medzi sebou hlasno bavili, niektorí požívali, pravdepodobne, alkoholické nápoje z fliaš a nikto z nich nemal prekryté horné dýchacie cesty,“ uvádza Mestská polícia Nitra. Keď mládež hliadku spozorovala, traja zo skupiny zoskočili a dali sa na útek. Jeden z policajtov sa vydal za nimi, druhý zostal zo zvyškom skupinky.

Traja unikajúci sa nezastavili ani po výzvach polície, dvoch z nich zastavilo až zranenie.

zdroj: TV Nitrička

Policajt si po chvíli všimol, že prestali utekať a zostali na mieste. „Príslušník dvojicu následne dobehol, pretože jeden z nich sedel na zemi a druhý stál pri ňom. Na zemi sedel dvadsaťjedenročný, zjavne zranený, muž z Lužianok a nad ním stál šestnásťročný mladistvý z Nitry,“ opisuje nitrianska polícia. Zranený uviedol, že ho bolí členok, údajne mohlo ísť o zlomeninu. Zranenie si spôsobil pri úteku v neprehľadnom a nerovnom teréne. „K dvojici prišiel i druhý príslušník, prezreli mužovo zranenie a keďže mu členok na pravej nohe rýchlo opúchal, okamžite  mu privolali rýchlu zdravotnú pomoc a zotrvali s ním na mieste,“ dopĺňa polícia.

Mladého muža preniesli z lesného chodníka k sanitke pomocou zdravotníckeho vaku.

Zvyšok mládeže policajti doriešili na mieste buď napomenutím alebo blokovou pokutou, miesto tiež upratali od odpadkov.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password