Slovenský Červený kríž: Aj tento rok môžete prispieť do Valentínskej kvapky krvi

Každý rok pri príležitosti sviatku zamilovaných Slovenský Červený kríž prináša kampaň, ktorá je zameraná na darcov krvi aj na tých, ktorí sú na pomoc odkázaní. Práve darcovstvom krvi chcú organizátori poukázať na to, že lásku k druhým môžeme prejaviť aj takýmto spôsobom.

Aj v pandemickej situácii je dôležité, aby sme zostali empatickí a pomáhali si navzájom. Slovenský Červený kríž už 27 rokov organizuje pravidelné celoslovenské kampane k bezpríspevkovému darcovstvu krvi. „Dostatočné zásoby krvi sú potrebné počas celého roka. Pomocou našich cielených kampaní však nabádame ľudí na chvíľu sa zastaviť a uvedomiť si, čo je dôležité. Závisíme jeden od druhého. Dôkazom toho je aj možnosť darovať krv neznámemu človeku, ktorý má vďaka nám šancu na život či zlepšenie zdravia,“ hovorí Zuzana Rosiarová, generálna sekretárka Slovenského Červeného kríža.

27. ročník Valentínskej kvapky krvi začína 14. februára a potrvá do 11. marca 2022.

Aj naďalej však platia sprísnené podmienky kvôli pandemickej situácii pri darovaní krvi. Mobilné odbery sú momentálne stále zrušené, no krv je možné darovať v odberových centrách Národnej transfúznej služby a na hematologicko-transfúziologických oddeleniach v nemocniciach na Slovensku. „Buďme v tomto období k sebe ešte ohľaduplnejší a využívajme možnosť objednať sa na presný čas,“ informuje organizácia.

Televízia Nitrička

Forgot Password