Slovenské poľnohospodárske múzeum po minuloročnej premiére zopakuje Knižný deň

Sľubuje, že z podujatia budete odchádzať so zážitkami aj s knihami.

Foto ilustračná: Pixabay.com

Marcovým podujatiam spojeným s knihami a knižným svetom ešte nie je koniec. Slovenské poľnohospodárske múzeum (SPM) po minuloročnej premiére aj tento rok organizuje Knižný deň v priestoroch múzea.

Okrem zážitku si môžete odniesť aj knihy.

V rámci jednodňového programu máte na výber jazdu vlakom Nitrianskej poľnej železnice, jazdu malým vláčikom, tvorivé dielne, čítanie pre deti, prehliadku skanzenu či využitie ohniska na opekanie.

Zúčastniť sa môžete aj takzvaného swapu kníh.

„Swap ponúka príležitosť vymeniť si svoje knihy za iné. Vy získate nové knihy a svojimi potešíte niekoho iného,“ uvádza SPM.

Platí, že knihy sa vymieňajú 1 : 1, takže koľko kusov prinesiete, toľko si môžete odniesť. Maximálne môžete priniesť 20 kníh. Vstup na swap v hodnote 2 eurá slúži ako poplatok na náklady organizácie.

Ak si z ponuky vyberiete viac kníh, než ste priniesli, tak za každý kus navyše zaplatíte dve eurá.

foto: SPM

Vymieňané knihy by mali byť čisté, nepoškodené, nie zatuchnuté, zašpinené, popísané, roztrhnuté či príliš opotrebované. Mierne poškodenie prebalu alebo vpísané venovanie je povolené.

Podujatie sa koná 25. marca od 9. do 16.30 h. Vstup je cez bránu B5.

„Na poslednú chvíľu sa nám podarilo na náš Knižný deň zabezpečiť vystúpenie divadelného súboru DIVOKO v spolupráci so SZUŠ Ars Studio,“ dopĺňa program múzeum. Predstavenie začne o 15. hodine za budovou čističky osív.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password