Slovenské knižnice chcú byť miestom overených informácií

Počas Týždňa slovenských knižníc pripravuje Krajská knižnica Karola Kmeťka v Nitre viaceré podujatia.

Prvý marcový týždeň bude už tradične venovaný knižniciam. Slovenská asociácia knižníc totiž vyhlásila už 24. ročník celoslovenského podujatia Týždeň slovenských knižníc, a to pod známym spoločným mottom Knižnice pre všetkých.

„Nemení sa ani základný cieľ – pozitívne zviditeľňovať knižnice ako kultúrne a vzdelávacie inštitúcie prostredníctvom rôznych aktivít. Čo je však späté iba s rokom 2023, je tematické zameranie – Knižnice, záruka kvalitných informácií,“ informovala asociácia.

Cieľom je vzhľadom na akútny problém dezinformácií a hoaxov v elektronickom prostredí poukázať na to, že knižnice sú etablovanými odbornými pracoviskami profesionálne pracujúcimi s informáciami a sú miestom na získanie overených, pravdivých a kvalitných informácií.

Súčasťou Týždňa slovenských knižníc bude aj Krajská knižnica Karola Kmeťka v Nitre. Pri tejto príležitosti pripravila množstvo zaujímavých podujatí pre všetky vekové kategórie.

„Návštevníkov čaká burza kníh, tvorivé dielne, zážitkové čítanie, deň otvorených dverí na detskom úseku, besedy aj prednášky. Tešíme sa na vás a veríme, že nielen v marci, ale počas celého roku zostanete verní našej knižnici,“ uviedli organizátori.

Celú ponuku podujatí nájdete TU.

V prípade, že pripravujete podujatie alebo máte iné zaujímavé informácie, tipy či postrehy, môžete ma kontaktovať na jana.krajcovicova@nitrianskyhlasnik.sk.

Televízia Nitrička

Forgot Password