Slávnostné odovzdanie bytového domu

Na Hlbokej ulici dnes prebehlo slávnostné odovzdanie nového bytového domu pre verejnosť.

O výstavbe nových mestských bytov na Hlbokej ulici a o výške nájmu sme vás informovali v našom minulom článku. Dnes predstavitelia mesta slávnostne byty odovzdali nájomníkom.

Ja viem, že týchto 36 bytov, ktoré dnes verejnosti dávame, nijakým zásadným spôsobom nevyriešia dopyt, ktorý v Nitre je. Ako predstavitelia mesta si to naozaj uvedomujeme a začíname robiť na projektoch, aby sa výstavba ostatného bývania urýchlila. Nitra zažíva v záujme o bývanie veľký boom,“ povedal Daniel Balko, viceprimátor mesta Nitra.

Viceprimátor načrtol aj tému toho, ako ho veľmi mrzí, že si mladí ľudia v dnešnej dobe často nemôžu dovoliť bývanie v meste a sťahujú sa do okolitých obcí, pretože je to finančne dostupnejšie. Aj z tohto dôvodu sa mesto do projektu výstavby bytov, ktoré ponúka na prenájom, pustilo.

„Chceme zvýšiť počet dostupného bývania v meste a preto toto dnešné otváranie berte tak, že určite nekončíme. S výstavbou bytových domov budeme pokračovať,“ pokračoval Daniel Balko.

Budova bola skolaudovaná ešte v polovici augusta, čakalo sa však na stanovenie výšku nájmu. Nájomníci, ktorí mali o byty záujem, boli zoradení v poradovníku, ktorý schválilo mestské zastupiteľstvo a konečne sa tak teraz môžu nasťahovať do svojich bytov.

Viac o odovzdaní bytovky verejnosti si môžete pozrieť už čoskoro v našej reportáži na TV Nitrička.   

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password