Slávnostné kladenie vencov k výročiu SNP

Dva dni pred štátnymi oslavami v Banskej Bystrici si toto významné jubileum pripomenuli aj občania a zástupcovia Nitry.

Podujatie sa konalo pred Okresným úradom na Štefánikovej triede. Organizátorom podujatia bol Nitriansky samosprávny kraj. Na akcii sa zúčastnili aj zástupcovia mesta, Okresného úradu, Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny či organizácia protifašistických bojovníkov.

Akcia sa začala slávnostným pochodom vojakov a postupne kládli vence k pamätníku sovietskeho vojaka všetci zúčastnení. Prozaické príbehy s tematikou II. svetovej vojny predniesol riaditeľ Starého divadla Karola Spišáka, Martin Kusenda. Hlavný príhovor na akcii mal predseda NSK, Milan Belica. Ten zdôraznil dôležitosť pripomenutia si výročia SNP.

„To, čo prežili naši otcovia a dedovia, nebolo jednoduché. Bola to zložitá situácia. Vieme, že v tom čase sa Slovensko ako maličký štát v strede Európy, postavilo proti obrovskej mocnosti. O to viac si tieto hrdinské činy našich predkov musíme vážiť a pripomínať,“ vraví Milan Belica.

Veríme, že odkaz tohto hrdinského činu, jedinečného v našej histórii, si budeme ešte dlho pripomínať. Videoreportáž z akcie vám prinesie TV Nitrička v piatkovom večernom spravodajstve.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password