Skupina Alone dala obraz 6 rokov starej skladbe

Okolo kapely Alone bolo chvíľu ticho, no aktuálne sa hlási o slovo. Pred časom nakrútila videoklip ku skladbe, ktorá je už nejaký ten piatok v éteri.

 Kam patrím sa nachádza na albume Za seba dýcham, ktorý nitrianska skupina vydala ešte v roku 2014. „Je to skladba, ktorá si zaslúžila vlastný obraz. Má čo povedať a boli na ňu príjemné odozvy,“ vysvetlil výber líder Alone Michal Cabala. Práve on je autorom textu skladby Kam patrím, o hudobnú stránku sa postaral Tibor Seidl.

Nový videoklip nakrúcala kapela Alone v secesnom kaštieli v obci Báb pri Nitre. Režisérsku taktovku nad ním, rovnako aj kameru a strih mala na starosti kreatívna umelkyňa Snovonne „Sno“ Drake. 

„Pre mňa to bola jasná voľba. Vlastne som nad nikým iným ani neuvažoval. Toto je náš tretí klip z jej dielne,“ dodal Cabala. Snovonne „Sno“ Drake pochádza z Nitry a s Michalom sú dlhoroční kamaráti. „Vážim si ju, obdivujem jej prácu a rozumieme si,“ doplnil spevák. Video podoba skladby Kam patrím sa točila počas jedného dňa a dala všetkým dosť zabrať. Priestory kaštieľa si pripravili na hudobníkov množstvo nástrah. „Som rád, že sa nikomu nič nestalo. Obchádzali sme napríklad spadnutý strop, ale ďakujeme za priestor. Myslím si, že vo finále to dopadlo skvele,“ povedal spokojne frontman kapely, ktorú tiež postihla aktuálna situácia a tak koncerty pre svojich fanúšikov nateraz neplánuje. No napriek tomu nezaháľa. 

„Po narodení mojej druhej dcéry a veľmi hektickom období som osobne momentálne veľmi hladný po muzike. Teším sa na čokoľvek. Chceli by sme sa povenovať príprave unplugged koncertu a tiež pokúsiť sa o nejaké nové piesne. Uvidíme, čo nám najbližšia budúcnosť prinesie. Verím, že sa ešte máme na čo tešiť,“ dodal Michal Cabala.

Ďakujeme za zverejnenie.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password