Školy môžu súťažou v ankete Strom roka skrášliť svoj areál

Organizátor súťaže tak chce upriamiť pozornosť na životné prostredie aj u detí a mládeže.

Lipa v Štitároch (zdroj: Nadácia Ekopolis)

Pred časom sme vás informovali, že v aktuálnom 18. ročníku ankety Strom roka sa medzi finalistami nachádza aj približne 350-ročná lipa. Nájdete ju pred kostolom v obci Štitáre. „V 15. storočí, na mieste terajšieho kostolíka, dal vystavať gróf z Dolnej Malanty kaplnku, kde vysadil lipu z vďaky za záchranu života jeho dcér, ktorým sa splašili kone zapriahnuté do koča,“ informuje Nadácia Ekopolis, ktorá súťaž Strom roka organizuje.

Pre školy z Nitry a okolia je to príležitosť zdôrazniť histróriu a krásu regiónu.

Nadácia Ekopolis totiž organizuje súťaž, ktorá spočíva v zbieraní hlasov pre finálovú dvanástku nominovaných stromov. „Sprievodná súťaž k ankete Strom roka má za cieľ upriamiť pozornosť na životné prostredie, najmä v oblasti dôležitosti ochrany a ošetrovania stromov,“ uvádza nadácia.

Do súťaže sa môže podľa organizátorov zapojiť ktorákoľvek slovenská škola.

„Vždy veľmi radi vidíme, keď sa do ankety s chuťou zapoja aj žiaci a študenti škôl z celého Slovenska. Aj takto napĺňame hlavnú ideu ankety – chceme vzbudiť záujem o životné prostredie u mladej generácie,“ uvádza Martina Ragalová, PR manažérka z Nadácie Ekopolis.

Lipa v Štitároch (zdroj: Nadácia Ekopolis)

Školy môžu získať materiál na skrášlenie svojich areálov spolu v hodnote 500 eur.

Za ľubovoľný obľúbený strom môžu školáci hlasovať formou jednoduchých lístkov, ktoré musia zástupcovia škôl poslať na adresu nadácie (Nadácia Ekopolis, Komenského 21, 974 01 Banská Bystrica) najneskôr do 7. októbra 2020. Keď sa situácia s koronavírusom zlepší, prvé tri školy, ktorých žiaci sa zúčastnia v čo najväčšom počte, sa budú tešiť z výhry výsadbového materiálu od jedného z partnerov ankety.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Šancu majú aj školy s menším počtom žiakov. „Každý rok sa stávalo, že sa zapájali i samostatné triedy a školy s malým počtom žiakov, kde bolo jasné, že nemajú šancu vyhrať. Práve preto, aby sme boli férovejší a ocenili aktivitu žiakov aj z takýchto škôl, odmeníme jednu z nich takisto výsadbovým materiálom,“ doplnila Ragalová.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password