Silná búrka v Nitre a okolí zanechala spúšť. Platí 3. najvyšší stupeň výstrahy pred búrkami a povodňou

Po búrke zostali popadané stromy, zatopené ulice, pivnice či záhrady. Výstrahy zatiaľ nekončia.

Západné Slovensko a najmä Nitru s okolitými obcami popoludní zasiahla silná búrka, ktorá so sebou priniesla prívalový dážď a nárazový vietor. V obci Žirany bolo zachytené aj tornádo. „Okolo 16:45 až 16:50 pozorovali obyvatelia na okraji obce Žirany veterný vír, ktorý sa dotkol zemského povrchu. Ide tak o tornádo. Tornádo spôsobilo škody predovšetkým na lesnom poraste, no zasiahlo aj niekoľko domov v Žiranoch, kde hlásia ľahko poškodené strešné krytiny,“ uvádza portál imeteo.sk.

V Nitre voda zaplavila ulice a poškodila hlavnú križovatku v centre mesta.

„V dôsledku intenzívnych dažďov došlo k zaplaveniu a poškodeniu viacerých ciest v Nitrianskom kraji, čo výrazne komplikuje dopravnú situáciu. Žiadame všetkých vodičov o maximálnu opatrnosť a ostražitosť,“ informovala v podvečerných hodinách nitrianska krajská polícia.

Podľa Mestského úradu v Nitre silné dažde spôsobili preťaženie kanalizácie. Viaceré ulice boli zatopené. Dopravu z hlavnej križovatky odklonili poza obchodné centrum Mlyny Nitra. Záchranné zložky pracovali na odčerpávaní vody.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal 3. najvyššiu výstrahu pred búrkami a povodňami.

V okresoch Nitra, Nové Zámky a Komárno je na stredu 26. 6. do 23.00 vydaný 3. stupeň výstrahy pred búrkami. Zároveň je do 27. 6. do 2.00 hod. vydaný 2. stupeň výstrahy pred búrkami. Vo všetkých troch okresoch je tiež vydaný 3. stupeň hydrologických výstrah.

„Vzhľadom na spadnuté a ďalšie očakávané prívalové zrážky pri búrkach predpokladáme výrazný lokálny vzostup vodných hladín. Je predpoklad výskytu sprievodných povodňových javov aj mimo tokov,“ objasňuje výstrahy SHMÚ.

Zdroj: FB Polícia SR – Nitriansky kraj

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password