Šesť projektov získa granty z Klubu darcov

Klub darcov Nitrianskej komunitnej nadácie (NKN) vyzbieral finančné prostriedky na podporu verejnoprospešných projektov. Tento rok podporí 6 projektov.

Klub darcov je grantový program, ktorý umožňuje darcom, jednotlivcom, kolektívom i firmám, aby podporili dobré nápady pre Nitru. „Členovia Klubu darcov finančne prispejú do programu, prispejú tým na projekty a zároveň hlasovaním rozhodujú o tom, ktoré z nich budú podporené,“ doplnila NKN.

Na podporu projektov v Nitre sa vyzbieralo 3248 eur a svojimi darmi prispelo 102 jednotlivcov a tiež i traja firemní darcovia.

O priazeň darcov sa uchádzalo osem projektov a ich autormi sú občianske združenia, školy, neziskové organizácie, ale aj neformálne skupiny ľudí. Podporu napokon získa šesť projektov, ktoré postúpili do finále.

Požadovanú sumu v plnom rozsahu získajú štyri víťazné projekty, ktoré získali najvyšší počet hlasov. „Po dohode s predkladateľmi zvyšných dvoch projektov bude, vďaka kofinancovaniu mesta Nitra a vlastných zdrojov NKN, poskytnutá aspoň čiastočná podpora aj projektov, ktoré skončili s rovnakým počtom hlasov na 5. a 6. mieste,“ informovala NKN.

Granty z Klubu darcov získajú projekty Dobro.TI.sekne, Rozhýbme deťom ústočká, Veselo je v našej škole, Rodina hravo a spolu. Podporené budú aj projekty Učiaca záhrada a Science workshopy.

Televízia Nitrička

Forgot Password