Seniori dostali k Vianociam zdravé balíčky

Mesto Nitra a súkromní sponzori darovali svojim seniorom tisícky balíčkov s vitamínmi.

Silná imunita by tento rok rozhodne nemala chýbať. Práve v čase zúriacej koronavírusovej pandémie sú vysoké dávky vitamínov dôležité na posilnenie zdravia. Mesto Nitra sa teda v rámci prevencie rozhodlo využiť vianočné obdobie a darovalo najohrozenejším občanom balíčky vitamínov.

Radnica zakúpila vitamín D3 pre všetkých klientov vo svojich pobytových zariadeniach.

„Aj všetci seniori organizovaní v Jednote dôchodcov dostanú vďaka Rade seniorov vitamínový balíček. Tieto balíčky sú financované z rozpočtu mesta, ich celková hodnota je 9 000 eur,“ povedala Naďa Šimová, vedúca odboru sociálnych služieb na Mestskom úrade v Nitre.

Súkromný sponzor doplnil do balíčkov vitamín C, zinok a B-komplex.

„Celkovo išlo o dve balenia vitamínov prémiovej značky pre 350 seniorov,“ uviedol hovorca radnice Tomáš Holúbek. Iný súkromný darca zas ešte počas prvej vlny pandémie zakúpil pre 70 seniorov v zariadeniach mesta obedy na celý jeden mesiac. „Zdravý obchod poskytol 20 zubných kefiek, ktoré putovali do útulku pre bezdomovcov,“ doplnil hovorca.

Sponzori darovali i trvanlivé potraviny v hodnote 400 eur, ktoré putovali do sociálnej výdajne.

„Som veľmi vďačný každému, kto v tomto náročnom období prejaví ľudskosť a empatiu a kto myslí aj na slabších. Takéto darčeky pred Vianocami nielen potešia, ale napríklad vitamínové balíčku aj pomôžu ochrániť rizikové skupiny ľudí pred koronavírusom tým, že posilnia ich imunitu,“ poďakoval primátor Marek Hattas.

Foto: Mesto Nitra

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password