Šéf Penty vypovedal na nitrianskej NAKE

Dôležitý svedok v prípade vraždy novinára Kuciaka a jeho priateľky sa dostavil na oddelenie Národnej kriminálnej agentúry pred 8. hodinou.

Otázky vyšetrovateľov smerovali k jeho vzťahu s podnikateľom Mariánom Kočnerom. Sám priznal, že s Kočnerom sa stretol 8-krát, ale ani raz ho nebol navštíviť vo vyšetrovacej väzbe. Ako jeden z dôvodov, prečo mu Kočner venoval svoju pozornosť, bolo vlastníctvo printových médií.

„Keďže noviny sa častokrát kriticky vyjadrovali voči nemu ako osobe a tiež k jeho podnikaniu, tak približne raz za štvrťrok sme spolu komunikovali,“ poznamenal majiteľ Penty.

V rozhovore pre portál Aktuality.sk z marca tohto roka hovorí o 200 článkoch rozoberajúcich témy súviacich s Kočnerom. Obžalovaný pri stretnutiach trval na dodatočnej náprave článkov, ktoré sa mu zdali nepravdivé a zavádzajúce. Priznal aj to, že si navzájom boli na oslavách svojich narodenín. Po svedeckej výpovedi Haščák odpovedal na otázky médií a pridal aj jedno prianie.

„Držím palce vyšetrovateľom a dozorujúcim prokurátorom, aby bolo spravodlivosti učinené za dosť, aby sa tento prípad vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej vyriešil,“ zakončil svedok Haščák.

info: tvnoviny.sk

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password