Sebarozvoj

Túžite po úspešnom živote, ale neviete ako na to?

Internet je plný návodov, tipov a príručiek o tom, ako sa o seba starať. Čo robiť, aby sme boli úspešnými. Veľmi ľahko sa stane, že sa človek pri takom veľkom množstve informácií stratí.

Prinášame vám základné tipy, ktoré sú skvelým štartom a dostanú vás do vytúženého cieľa.

Zdravá strava
Ste to, čo jete. Strava sa neodráža len na vašom tele, ale zároveň aj na myšlienkach. Snažte sa jesť s rozumom. Viackrát denne, menšie porcie. Jedálniček by mal byť pestrý a plný živej stravy, teda zeleniny a ovocia.

Zdroj: Pixabay.com

Trávte čas s rodinou
Do koho by ste mali investovať čas, keď nie do rodiny? Plánujte spoločné aktivity, výlety, oslavy či dovolenky.

Cvičenie
Aký druh športu si zvolíte, je na vás. Najdôležitejšie je začať a vytrvať. Verte tomu, že sa vám vaše telo za to odvďačí. Podobne ako zdravá strava, šport je reset pre telo aj pre psychiku.

Zdroj: Pixabay.com

Dostatočne dlhý spánok
Neexistuje presne stanovený dostatočný čas na spánok. Každý z nás si ho musí odsledovať sám. Vyskúšajte to a riaďte sa tým. Doprajte svojmu telu odpočinok aký potrebuje.

Pobyt na čerstvom vzduchu
Hoci by to malo byť len 15 minút denne.

Čítanie
Myslíte si, že máte nudný život? Prostredníctvom kníh môžete prežiť stovky rôznych životov a okrem toho sa vám zlepší slovná zásoba. Ak nie ste nadšencom kníh, siahnite po časopisoch, výber je bohatý. Nikdy neprestávajte prahnúť po vedomostiach a informáciách.

Meditácia
10 minút ráno a 10 minút večer. Vypnite svoje myšlienky. Meditácia je prevenciou pred nervovým zrútením.

Zdroj: Pixabay.com

Písanie
V tejto chvíli sa vraciame do detských čias. Veľa úspešných ľudí nedá dopustiť na písanie denníkov. Je to taká sumarizácia dňa, vypustenie problémov a pripomenutie si svojich úspechov. Ďalšou alternatívou je aj zaznamenávanie si vecí, činností, úspechov, situácií, za ktoré sme vďační.

Zdroj: Pixabay.com

Televízia Nitrička

Forgot Password