Sami v cudzom meste. Občianske združenie hľadá dobrovoľníkov na pomoc cudzincom

Združenie Mareena, ktorého hlavnou činnosťou je inklúzia cudzincov na Slovensku, si na nábor prepožičalo kultový hit V cudzom meste.

„Pre ľudí, ktorí na Slovensko prichádzajú hľadať nový domov či útočisko, má každá dobrovoľníčka alebo každý dobrovoľník, ktorý im poskytne hoci len malý kúsok svojho času, nevyčísliteľnú hodnotu,“ uvádza občianske združenie.

Oblasť dobrovoľníckej činnosti je pestrá – od doučovania slovenčiny detí a dospelých, doučovania školských predmetov a pomoci s domácimi úlohami, cez trávenie voľného času s deťmi a dospelými, až po pomoc pri organizácii komunitných podujatí spájajúcich cudzincov a Slovákov.

„Aj ty môžeš využiť svoje skúsenosti, nadšenie pre angažovanosť a získať nové zážitky. Pridaj sa k nášmu dobrovoľníckemu tímu a pomáhaj ľuďom s udelenou medzinárodnou ochranou a iným cudzincom a cudzinkám, ktorí hľadajú nový domov na Slovensku,“ pozýva Mareena.

Podmienkou je minimálny vek a možnosť venovať dobrovoľníctvu čas 2 hodiny týždenne. Prihlásiť sa je možné na webovej stránke združenia.

Televízia Nitrička

Forgot Password