S trénerom Kmečom o začiatku sezóny

Tesne pred začiatkom sezóny sme sa opýtali trénera našich hokejistov otázky, ktoré by vás mohli zaujímať.

P. tréner, ako by ste zhodnotili predsezónnu prípravu?

Tú náplň, ktorú sme si predsavzali, sa nám podarilo splniť. V zápasoch sa nám však ukázali niektoré herné a taktické veci, ktoré ešte bude treba riešiť. V závere prípravného obdobia k nám prišli na skúšku traja útočníci, ktorí neboli s nami od začiatku.

Medzi nimi aj Patrik Lušňák. Plánujete mu ponúknuť zmluvu?

O tom sa rozhodne zajtra alebo pozajtra, či sa tak stane. (stredu alebo štvrtok, pozn. red.)

Posledný prípravný zápas bol v nedeľu s Fehervárom. Boli v ňom, hlavne útočné formácie nastavené tak, že s nimi viete nastúpiť na začiatku ligy?

Nakoľko pribudli nejaké drobné zranenia hráčov, tak sme formácie ešte chceli vidieť mierne pozmenené na konci prípravy. Ale vidím to tak, že na začiatku ligy to bude dosť podobné zostave z posledného zápasu.

Andrej Kmeč

Prišli posily, ako napr. Šimun, Rác, či Gabrielle. Budú adekvátnymi náhradami Bučeka, Lantošiho či partie, ktorá zamierila do Košíc?

To sa uvidí časom. Snažili sme sa poobzerať po trhu s hráčmi a vybrať tie správne posily do tímu a snažiť sa nahradiť týchto odídencov. Vždy musíme brať to, čo trh ponúka. Dúfame však, že sme zvolili správne a svoje úlohy každý jeden zvládne. Šancu opäť dostanú aj mladí odchovanci, pri ktorých bude treba viacej trpezlivosti a času. Príkladom je Samo Buček, ktorý sa v priebehu sezóny vypracoval na jedného z lídrov tímu. Počas celej sezóny musíme byť maximálne pracovití a výsledky sa dostavia.

Brankárske obsadenie je rovnaké ako na konci sezóny. Kto začne sezónu ako jednotka?

Konzultujeme túto tému po jednotlivých tréningoch a zápasoch. Je tam vízia, kto začne sezónu ako prvý brankár. Ale nemáme to zatiaľ vyhranené na jednotku a dvojku.

Do Zlína odišiel tréner Stavjaňa, okrem neho zostáva realizačný tím pokope?

Áno, je to tak.

Slovan sa vracia po 7 rokoch do ligy, Projekt U20 v lige naopak končí. Ako to beriete?

Čo sa týka Slovana, jeho opätovný príchod je samozrejme vítaný. Myslím si, že každý si príde rád pozrieť Slovan a že tie zápasy budú mať tú pravú emóciu. Čo sa týka projektu U20, tak na to vedenie ligy (od tejto sezóny priamo SZĽH, pozn.) zareagovalo tým, že jedno miesto na súpiske každého slovenského tímu bude mať jeden hráč, ktorý by spadal do tejto kategórie. U nás to bude zrejme Jakub Minárik alebo Šimon Nemec.

Prvé 4 zápasy hráme proti papierovo slabším tímom. Bude mať HK Nitra po 4.kolách 12 bodov? (smiech)

Sú tímy, ktoré majú väčšie predpoklady na úspech, na papieri môžu vyzerať slabšie. Ale ja takéto delenie v hlave nemám. Samozrejme budeme radi, ak prvé zápasy zvládneme, ale minimálne u nováčika v Michalovciach to bude veľmi zložité.

Nitre prajeme veľa úspechov do sezóny 2019/20!

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password