S príchodom jesene prichádza aj Nitránsky rínek

V sobotu 21. septembra 2019 sa na Svätoplukovom námestí už po siedmykrát uskutoční jedno z obľúbených podujatí – Nitránsky rínek. Jeho súčasťou bude aj bohatý kultúrny program.

Obľúbený jednodňový moderný mestský trh známy ako “Nitránsky rínek“ bude opäť sprístupnený verejnosti už túto sobotu od 10.00 hodiny na Svätoplukovom námestí.

Cieľom projektu s názvom “Nitránsky rínek“ je podpora mestskej kultúry s vytvorením priestoru na podporu a propagáciu malých remeselníkov, umelcov, dizajnérov, regionálnych producentov, malovýrobcov potravín, farmárov, pestovateľov a regionálnych výrobcov.

Tohtoročným organizátorom podujatia je znovu OZ Nitrafiesta. „Naše podujatie slúži na prezentáciu slovenských drobných výrobcov a remeselníkov, kde dostanú možnosť predstaviť svoju tvorbu pred širokou verejnosťou na námestí. Taktiež sa tu môžu prezentovať divadelníci, tanečníci a rôzne iné formy umeleckých zoskupení, ktorí dostanú priestor ako účinkujúci a zároveň obohatia rínek svojím vystúpením,“ informoval Pavol Obertáš predseda Občianskeho združenia Nitrafiesta, ktorý je aj organizátorom tohto podujatia.

Súčasťou sprievodného programu Nitránskeho rínku budú aj zaujímavé workshopy, prednášky, diskusie na súčasné témy, výstavy a prezentácie umelcov, projektov, športových, tanečných, divadelných súborov, škôl či občianskych združení.

Obyvatelia Nitry a návštevníci rínku sa môžu tešiť na bohatý kultúrny program, v rámci ktorého sa predstavia mladí hudobníci, divadelníci a tanečné zoskupenia.

Program:

10.00 hod. – Band of dream – hudobné vystúpenie talentovaných žiakov ZUŠ

11.00 hod. – Alexandra Drevová – hra na akordeón

14.30 hod. – Tribal Trident Dance (vystúpenie a workshop tanca 4 kultúr)

15.30 hod. – Divadielko Maťo – Ministerstvo nápadov (divadielko pre deti)

17.00 hod. – Sematam (hudobné vystúpenie)

„Našim zámerom je vytvoriť priestor pre stretnutia a zážitky, zviditeľniť zaujímavých predajcov, výrobcov a predstaviť obyvateľom Nitry zaujímavé projekty,“ povedal Obertáš.

Predajcovia aj tentokrát ponúknu svoje ručne vyrobené predmety, prírodnú kozmetiku a návštevníci tu nájdú aj chutné rínkové špeciality.

„Keďže rínek si získal obľubu nielen u návštevníkov ale aj u predajcov, opäť bude na námestí 100 predajcov so svojimi výrobkami a produktmi,“ informoval Obertáš.

Obyvatelia Nitry a ostatní návštevníci môžu svojou účasťou  podporiť šikovných a kreatívnych ľudí z celého Slovenska, pozdvihnúť kultúrny a spoločenský život v Nitre, stačí len prísť, nájsť si čas na stretnutie,  príjemné posedenie s priateľmi a „Nitránsky rínek“ sa tak môže postupne stať rodinnou tradíciou.

„Kultúra, moderný mestský trh a zábava na námestí je niečo, čo dokáže pravidelne oživiť námestie a pešiu zónu v Nitre. Preto našou prvoradou snahou je oživiť verejný priestor, inšpirovať ľudí, aby vyšli do ulíc a spoločne trávili voľný čas na našom trhu v centre mesta a pritiahnuť všetky vekové kategórie. Tešíme sa na všetkých návštevníkov, predajcov a účinkujúcich, ktorí prídu na Svätoplukovo námestie túto sobotu, pretože na Nitránskom rínku sme všetci ako jedna rodina,“ povedal na záver Obertáš.

Toto podujatie je realizované s finančnou podporou Nitrianskeho samosprávneho kraja a projekt podporilo aj Mesto Nitra v grantovom programe „Mením Moje Mesto“, v spolupráci s Nitrianskou komunitnou nadáciou. Tento projekt sa uskutočňuje aj vďaka finančnej podpore Nadácie ZSE.

zdroj fotiek: facebook Nitránsky rínek

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password