S bicyklom naprieč regiónom Nitra

Schopnosti mladých cyklistov preveria medzinárodné preteky. Zúčastnení bicyklom precestujú časť nitrianskeho regiónu.

Cyklo Klub Dynamax Nitra v spolupráci s mestami Nitra, Vráble, obecným úradom Tajná a s podporou Nitrianskeho samosprávneho kraja pripravuje medzinárodné etapové preteky pre mladých cyklistov. Mládež sa 15. a 16. júna môže zapojiť do pretekov, ktoré povedú naprieč regiónom Nitrianskeho kraja.

Prvá etapa sa začne o 10.00 v Nitre hromadným štartom. Cyklisti pôjdu od mestského parku k liečebnému ústavu na Zobor. Po takmer 5 km trati sa cyklisti presunú do 2. etapy, do obce Tajná, kde o 15.00  hodine začne časovka jednotlivcov. Po predchádzajúcej náročnejšej trati, pôjdu teraz cyklisti po rovine. Trasa povedie od obce Tajná, cez križovatku Horný Ohaj, smerom na obec Nevidzany a späť do Tajnej. Záverečná časť pretekov bude prebiehať vo Vrábľoch. Cyklisti tu absolvujú kritérium na 1,4 km okruhu.

„Naše preteky Regiónom Nitrianskeho kraja sa už stali lákadlom pre mladých cyklistov. Po každej etape najlepších cyklistov v priebežnom poradí v každej kategórii už niekoľko rokov obliekame do cyklistických dresov,“ hovorí Vladimír Došek, riaditeľ pretekov a predseda CK Dynamax Nitra.

Najlepší cyklista si oblieka žltý dres, druhému najlepšiemu patrí zelený. Pre najmladšieho cyklistu, ktorý sa zúčastní pretekov je pripravený biely dres a pre novú kategóriu žien, sú určené ružové dresy. „Mladí cyklisti majú možnosť byť takto dekorovaný do dresu, ako to vidíme v cieli na veľkých etapových pretekoch. Je to pre nich veľká motivácia,“ doplnil Vladimír Došek.

Súčasťou súťaže bude sprievodný program v podobe cyklopretekov žiakov základných škôl. Sprievodné preteky pre neregistrovaných cyklistov budú prebiehať od 9.00 vo Vrábľoch. Zúčastniť sa môžu mladí cyklisti vo veku 6 – 14 rokov.

Monika Hozáková

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password