Rúška šijú aj na nitrianskej UKF

V Študenstských domovoch UKF sa dodnes nachádza množstvo zahraničných študentov, ktorí sa nemajú ako dostať domov. So základnou výbavou, bez ktorej by sa v týchto dňoch neobišli, sa im rozhodla pomôcť jedna zo zamestnankýň.

Nedostatok ochranných prostriedkov v aktuálnej situácii spravil z mnohých ľudí výrobcov rúšok či dezinfekčných prostriedkov, ktoré momentálne predstavujú nedostatkový tovar.

Šitiu rúšok sa venuje aj mnoho študentov univerzity UKF, o čom študenti informovali prostredníctvom ankety na instagramovom účte. Pomoc prišla aj z radov samotných zamestnancov.

zdroj: FB Študentské domovy UKF v Nitre

Na našich internátoch zostalo 89 študentov, z toho 84 zahraničných, ktorí sa nemôžu dostať domov,“ hovorí pani Helena Ambróziová, zamestnankyňa Študentských domov UKF, ktorá nezištne ušila pre každého študenta ochranné rúško.

zdroj: FB Študentské domovy UKF v Nitre

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password