Rozsiahle dopravné obmedzenia v centre Nitry zasiahnu vodičov aj chodcov

Obmedzenia začnú platiť v pondelok 17. augusta a potrvajú až do piatka 18. septembra.

Nasledujúce týždne budú pre vodičov aj chodcov v centre mesta náročné. Rozsiahle dopravné obmedzenia narušia organizáciu dopravy. Tá bude podľa Matúša Maruniaka z nitrianskeho mestského úradu v predmetnom období realizovaná dočasným dopravným značením a dopravným zariadením.

Štúrova ulica bude čiastočne uzatvorená. Dôvodom sú prípravné a stavebné práce.

Od 19. do 21. augusta sú naplánované práce s kanalizačnými prípojkami. „Od 28. augusta do 1. septembra sa Štúrova ulica opäť v určitých úsekoch čiastočne uzatvorí, keďže sa bude robiť finalizácia prác na ceste,“ povedal Marián Vilček zo spoločnosti, ktorá koordinuje výstavbu polyfunkčného objektu Tabáň.

Na účastníkov cestnej premávky čakajú obmedzenia aj na ulici Palánok.

Od 28. augusta do 1. septembra bude od začiatku Palánku úplne uzatvorený 25-metrový úsek. „Najväčším zásahom do organizácie peších trás bude patriť uzávera priechodu pre chodcov medzi ulicami Palánok a Cintorínska, ktorá by mala trvať približne dva týždne,“ spresnil Maruniak, podľa ktorého by mal byť Palánok po úplnej uzávere ďalej čiastočne uzatvorený v termíne od 1. do 18. septembra.

Križovatka ulíc Štúrova – Cintorínska – Palánok

Nitranov potrápia dopravné obmedzenia aj na Piaristickej ulici.

Práce sú rozdelené na viac etáp. Od 19. augusta do 21. augusta sa budú robiť kanalizačné prípojky, dopravné obmedzenia však budú pokračovať aj od 1. do 18. septembra. Realizácia prác na vodovode bude dôvodom obmedzení aj na Cintorínskej ulici, ktorá bude čiastočne uzavretá od 17. do 23. augusta.

Televízia Nitrička

Forgot Password