Rómovia hrajú deťom

Rómovia hrajú deťom s rakovinou je priamym pokračovaním akcie spred desiatich rokov s názvom Rómovia hrajú deťom, len v online verzii.

Premiéra koncertu je naplánovaná na piatok 8.4.2022 od 18:00, video bude dostupné na Youtube kanály „Rómovia hrajú deťom“ a zbierka pobeží do 1.6.2022.

Na charitatívnom podujatí vystúpi bez nároku na honorár sedem najväčších hviezd rómskej hudobnej scény. Veľké uznanie a vďaka patrí nielen všetkým kapelám, ale i Klastru regionálneho rozvoja, jeho iniciatíve ZaPOIsa a všetkým dobrovoľníkom, ktorí sa na podujatí zúčastňujú.

Pandémia Covid-19 ešte viac izolovala už aj tak dosť izolované, onkologicky choré deti.

Práve to podnietilo organizátorov k tomu, aby všetkým deťom bez rozdielu aspoň na chvíľu spríjemnili dlhý pobyt v nemocnici. Zároveň vyzývajú slovenskú verejnosť, aby sa do zbierky tiež zapojila.

„Počas pandémie Covid-19 sme sa zabudli usmievať, snažia sa nás neustále rozdeľovať a čo viac môže ľudí spájať k dobrým činom, ak nie rómska hudba. Rómski hudobníci, speváci a speváčky si uvedomujú mieru solidárnosti a spoločenskej zodpovednosti. Preto apelujeme  a prosíme srdcia všetkých dobrých ľudí o zapojenie sa do tohto charitatívneho projektu, aby sme spolu pomohli čo najviac deťom zo Slovenska a vrátili im nádej,“ informujú organizátori.

Organizátor podujatia, občianske združenie Fandíme Slovensku, a Ján Bihari, autor charitatívneho podujatia, verejne vyhlasujú a dávajú morálny záväzok, že všetky darované finančné príspevky budú použité prostredníctvom Deťom s rakovinou n.o. na nákup infúznych a injekčných púmp, ktoré deti potrebujú a neustále používajú.  

Tak ako to má v stanovách Fandíme Slovensku o.z., ktoré sa venuje podpore športu, sa daným podujatím spojili dva svety, ktoré komunikujú univerzálnym jazykom – športom a hudbou. Tie sú mostom medzi ľuďmi, myšlienkami, činmi, a teda spájajú nás všetkých.

Link na zostrih koncertu : 

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password