Rok od tragickej nehody autobusu: Obvinili vodiča nákladného auta

Aj po roku behá mráz po chrbte. 13. november sa do ľudských sŕdc navždy zapísal čiernou farbou.

Dnes uplynul rok od tragickej nehody autobusu pri Nitre, pri ktorej zahynulo dvanásť ľudí, z toho päť maloletých detí. Príčina nehody zatiaľ nie je potvrdená, polícia podľa hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Nitre Viktórie Borlokovej nebude aktuálne k prípadu poskytovať žiadne informácie. Podľa neoficiálnych zdrojov však tragédiu spôsobilo viacero faktorov súčasne.

Vodič nákladného auta, ktoré vrazilo do autobusu s cestujúcimi, je po roku obvinený za prečin všeobecného ohrozenia.

Potvrdil to Jaroslav Maček z nitrianskej krajskej prokuratúry. Obvinenie 12. novembra vzniesol vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície KRPZ v Nitre.

Pätník na obete havárie autobusu v obci Jelenec.
Zdroj: Ivan Varga – starosta obce Jelenec

Pri jednej z najtragickejších dopravných nehôd v histórii Slovenska prišlo o život 12 ľudí, ďalších 17 utrpelo zranenia.

V autobuse jazdiacom na prímestskej linke Nitra – Jelenec sa viezli najmä mladí ľudia, ktorí sa vracali domov zo škôl. Neďaleko Malanty narazilo do autobusu nákladné auto, ktoré sa pri schádzaní z kopca podľa svedkov rozkývalo, stratilo rovnováhu a prešlo do protismeru, kde sa zrazilo s autobusom.

Aj po roku sa tisnú slzy do očí.

Obyvatelia obcí Kolíňany a Jelenec si dnes tichou spomienkou uctili svojich najbližších. Na mieste nehody stojí veľký kríž s iniciálami obetí, menšie pietne miesto je zriadené aj v obci Jelenec – odhalené bolo dnes. Bolesť nepominula a zdá sa, že sa tak ľahko ani nestratí.

Nezabudli sme, spomíname. Nech odpočívajú v pokoji.

Televízia Nitrička

Forgot Password