Rok 2020, vitaj

A zas nových 366 dní pred nami. Ste pripravení?

Ani sme sa nenazdali a rok 2019 je za nami. Čo všetko sa vám podarilo a čo naopak nie? Prinášame vám zopár rád, ktorými sa pre vás rok 2020 stane tým najčarovnejším!

Buďte láskaví a pokorní
Francúzsky spisovateľ Antoine de Saint – Exupéry to vystihol: „ Pokora srdca nežiada, aby si sa pokoril, ale aby si sa otvoril. Práve ona je kľúčom k zmene. Až potom môžeš dávať a prijímať.Vyskúšajme teda v novom roku viacej odpúšťať a prijímať ľudí takými, akí sú. Keď sa naučíte sa láske a pokore, bude vám patriť celý svet.

Zdroj: pixabay.com

Viac sa smejte
Vedeli ste o tom, že smiech lieči? Prináša nám len samé benefity, nebojte sa preto smiať. Pokojne sa smejte aj pri čítaní tohto článku, nás to len poteší.

Cestujte
Nemusia to byť hneď najdrahšie destinácie sveta. Slovensko je prenádherné. Inšpirácie na výlety nájdete aj na našom portáli nitrianskyhlasnik.sk .

Zdroj: pixabay.com

Investujte peniaze do vzdelania
Indický filozof Jiddu Krishnamurti napísal: „Vzdelanie nemá konca. Nie je to o tom, že prečítate knihu, prejdete testom, alebo ukončíte vzdelanie. Celý život, od momentu narodenia až do smrti, je procesom vzdelávania.” Z jeho slov teda vyplýva, že sa učíme po celý život. S týmto tvrdením sa nedá nič iné, len súhlasiť. Popremýšľajte o svojich možnostiach a cieľoch. Začnite opäť študovať, navštívte kurzy, kúpte si knihy. Možností je naozaj veľa.

Buďte aktívni
Doma, v práci, v škole, všade. Snažte sa robiť veci najlepšie ako viete. Samozrejme, nezabúdajte aj na odpočinok.

Zdokonaľujte svoje talenty
Myslíte si, že žiaden nemáte? To určite nie je pravda, len skúste popremýšľať. Spravte si zoznam vecí, v ktorých ste dobrí. Stavajte na ňom alebo sa pustite do niečoho nového. Nemajte obavy, len málokto si môže povedať, že bol v novej aktivite hneď špica. Nedajte sa demotivovať a hor sa na vec!

Vyjdite z komfortnej zóny
Skúmajte neprebádané. Odhoďte strach a nehovorte nie na veci či aktivity, ktoré sú vám neznáme. Nemusíte robiť míľové kroky, ani Rím nebol postavený za deň. Začnite maličkosťami, len tak sa usmejte na okoloidúcich, prihovorte sa neznámemu človeku v autobuse a uvidíte, že skončíte pri tandemovom zoskoku. Máte na to celých 366 dní.

Zdroj: pixabay.com

Trávte viacej času v prírode
Snažte sa byť čo najviac offline. Byť offline je nový luxus. Pobyt na čerstvom vzduchu vás vyrelaxuje a odpúta od každodenného stresu. Vyskúšajte si vyhradiť na pobyt v lese či parku aspoň hodinku týždenne.

Zdroj: pixabay.com

Slová, ktoré by sme mali nechať v roku 2019
Aké sú to? Želám si, chcem a čakám. Neželajte si, nechcite, nečakajte, konajte! Pritom však nezabúdajte na pokoru a lásku. Tieto tri “ingrediencie” vám pomôžu pri všetkých činnostiach či cieľoch, ktoré chcete dosiahnuť. Veľa šťastia priatelia.

Televízia Nitrička

Forgot Password