Rocková škola v Nitre

Našli sme školu, do ktorej chodia všetci s radosťou a nadšením. Vedie ju Dalibor Danko – muzikant, gitarista, spoluzakladateľ nitrianskej skupiny U. K. N. D. a organizátor koncertov „Nitránsky Rock N Roll“.

Ako vznikol nápad založiť Rockovú školu, čo ťa k tomu viedlo?

Nápad vznikol viac ako dvanásť rokov dozadu, keď som videl film „The School of Rock“, ktorý sme si s kamarátom pozreli v nedeľu doobeda, on to priniesol a mňa to úplne dostalo. Film bol nový, ešte nebol ani oficiálne vydaný. Povedali sme si, že toto musíme niekedy urobiť. To bol prvotný nápad, potom som to držal v hlave a čakal na vhodnú príležitosť.

Ako funguje tento projekt, môže prísť ktokoľvek a kedykoľvek?

Kedysi to bolo tak, že mohol prísť ktokoľvek, kedykoľvek. Teraz môže prísť stále ktokoľvek, ale nie kedykoľvek (smiech), nakoľko je o školu záujem, tak sme museli urobiť určité skupiny, ako v škole. Máme triedy, ktoré majú určený presný čas. Nemôžeme hovoriť len o deťoch a o mládeži, pretože chodia aj dospelí, takže tí, čo chodia do Rockovej školy, majú presne určené, kedy prídu. Je to nastavené tak, aby sa im ušlo prísť minimálne dvakrát a hrať.

Čo je hlavným cieľom Rockovej školy?

Mojim cieľom je, aby návštevníci, ktorí sem chodia, mali príjemne strávený čas a popri tom sa naučia hrať na nejaký hudobný nástroj, takže takou hravou, neformálnou formou nadobudnú nové schopnosti.

Chystáte v blízkej dobe koncert alebo iné podujatia?

Áno, pripravujeme už tretí ročník koncertu „Nitránsky Rock N Roll“, ktorý robíme u nás vo dvore Rockovej školy. Koncert sa bude konať 07. 06. 2020 a vystúpia tam nitrianske skupiny, najlepšie tie staré alebo tie, čo už aktívne neexistujú a tie, čo existujú zahrajú pesničky také, ktoré už nehrajú (smiech). Budeme mať aj vystúpenie návštevníkov Rockovej školy, aby si zahrali aj naši žiaci, spolu, bok po boku s profesionálmi.

Spomenieš si na nejakú úsmevnú príhodu z Rockovej školy?

Určite tu bolo kopec zážitkov s deťmi, ale aj s ich rodičmi. Máme založenú neoficiálnu radu Rockovej školy, volávame to „rodičovské združenie“. Raz sme si na stretnutí zmysleli, že by bolo dobré v Nitre postaviť podzemné metro. Tak sme zobrali mapu Nitry a kreslili sme trate a trasy. Išli sme aj do nášho suterénu, čo je obyčajná pivnica, kde sme si už predstavovali jednotlivé stanice. Základná stanica by sa volala po nitránsky „Pri Priori“ a stanica pod nami by bola nazvaná „Východ Rocková škola“.  

Barbora Blašková

Televízia Nitrička

Forgot Password